• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 03:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Marisa cornuarietis - Колумбийски охлюв

Започната от botan, 27.12.2007 12:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botan

До сега никога не съм виждал да се споменава този охлюв във форума...
Marisa cornuarietis На английски: Columbian Ramshorn snail
Този вид охлюв е един от 120 вида от семейство Ампуларии. Пазпространен в Централна и южна америка (Бразилия, Колумбия, Венецуела, Панама, Коста Рика, Хондурас). Живее в езера, блата и напоителни системи. Черупката на охлюва достига до 3-4 см в диаметър, най-много 6. Формата й е с плоскоспираловидна.Тя е дяснозавита и отворът й има капаче. Цветът е тъмно жълт до бежав с 3-6 кафеви до черни ленти , които така се завиват, че доста често черупката има светла и тъмна страна.
Другата разновидност на Marisa cornuarietis е със същия цвят, но без тъмните ивици.
Храна: Колумбийските охлюви са всеядни. Те не са подходящи за растителни аквариуми.
Вода: Температура от 18- 28 градуса по целзии. рН от 7 до 8,5. рН не трябва да пада по 7 защото тогава черупката започва да се разрушава. Издържа и в леко солена вода (до 30% )
Размножаване: Разделно полови, подобно на ампулариите с тази разлика, че снасят яйцата си под водната повърхност.

Shagrath

Мда, аз лично бих си взел такива охлювчета да пробвам. То колумбийците имат и други интересни неща *CRAZY*

botan

Внимавайте с тези охлюви, красиви са, ама ако попаднат в растителен аквариум ще се почудите, това охлюви ли са или танкове с вградена косачка...
Аз на времето имах, но не можах да ги размножа, защото гледах рибките си супер непрофесионално :-(

Similar topics (5)

2875

Публикации: 12
Прегледи: 6358

36164

Публикации: 2
Прегледи: 2334

51379

Започната от Andrei


Публикации: 3
Прегледи: 2887

42080

Публикации: 2
Прегледи: 3235

7823

Започната от mitkodobroto


Публикации: 1
Прегледи: 2710