• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ампулария ходи по повърхността на водата

Започната от ddimitrov, 22.11.2011 00:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ddimitrov

Преди малко станах свидетел на нещо мега странно, не знам дали се е случвало при някой друг. Едната ампулария се изкачи по стъклото, след което на стигна повърхността на водата тръгна да пълзи по нея от долната страна. Все едно е някаква плоскост. Разходи се и се върна по стъклото надолу. Не знам как се слага клипче тук, затова ето линк:

http://www.mitak.info/archives/677
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

Bolta

Аз и линк не виждам, но това е напълно нормално за Ампулариите!
Даже, ако нямаш капак на аквариума - може и на разходка в стаята да излезе. *JOKINGLY*

ddimitrov

Оправих го, ето го линка. Май хванах лек бъг в форума с линковете :)
То за разходка из стаята добре, но това да ходи по повърхността на водата ме учуди много.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

slayerp5


Nikiengi

Цитат на: slayerp5 - 22.11.2011 10:03
Ще хвърля хаивер.

Ами, по скоро си търси храна по повърхността. Хайвера обикновенно го лепи през ноща, но и това не е изключено.  :-)

slayerp5


ddimitrov

Абе проблем с храната за тях май има. Храня рибоците по веднъж дневно с люспи и за охлювите нищо не стига до дъното. Даже сомовете ядът отгоре храна. Сега щом и охлювите там търсят.... Всички лакоми, и ампулариите почнаха да ми пасат роголистника  :popcorn:
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

miTko

И другите охлюви ги могат тия неща, особено ако има ципа за ядене. Това не е запазена марка на Господ.  :-D
Разни мои АКВАРИУМИ 

Nikiengi

За да храня ампуларии понякога съм чакал да се качат на повърхността и съм поставял храна директно в устите им, иначе от рибите няма отърване и не стига за тях.   *JOKINGLY*

ddimitrov

Значи не е толкова необичайно. Ей и народа изгладня и рибите и те много :) Четох и доста мнения, но в крайна сметка тези ампуларии имат ли някаква полезна функция освен, че в момента регулират растежа на растенията или да си вземе неретина да чисти стъклата.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

Асен Евгениев

Гледам, че се разисква храненето на ампулариите, затова реших да вдигна темата с едно клипче.
Моите се изстрелват като торпеда, като пусна артемия, и плюскат, та ушите им плющят. :-)

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Илиян Илиев™

Освен всичко останало, ампулариите са луди по белени зърна варена царевица или белен зелен замразен грах. Голяма конкуренция си правят с анциструсите и гупите за царевицата и грахта, но обикновено те са тези, които довършват останалите твърди частици от зърната. Другите кълват и смучат само от мекото.

Деян

И моите си правеха такива трикове, нищо необичайно. :-)

just_chris

Здравейте, колеги!За да не пълня форума,реших да попитам тук.
Имам такъв охлюв и пича си плува като шамандура от 2 дена на повърхността на водата. От време на време се залепя на стъклото и до там... Изкарах го за минута от водата и го пуснах пак- ефект нулев. Притеснява ме,защото не е ял от два дена.Бихте ли ми дали съвет какво да я правя тази "шамандура"?  :duvar:

Similar topics (5)

12234

Публикации: 8
Прегледи: 5950

60049

Публикации: 5
Прегледи: 4213

8003

Публикации: 4
Прегледи: 4344

3683

Публикации: 16
Прегледи: 8225

56983

Започната от pavelkv


Публикации: 2
Прегледи: 3247