• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 02:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за корен

Започната от svere, 24.04.2007 15:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

svere

24.04.2007 15:03 Last Edit: 26.04.2007 02:12 by Stas
Колко време трябва да се кисне един корен за да започне да потъва?
Като си ходих на село по брега на реката намерих няколко красиви корена от върба.
Бяха сухи и леки на перце. Единия от тях (който най много си харесах ) го накиснах във вода. 2-пъти го варих (без сол) и вече 2 седмици кисне. Станал е значително по-тежък но не иска да потъне
Какво да правя и как да процедирам?

Преместена от "Други проблеми, препоръки"

kratun

От брега на Дунав си харесах няколко  останки от дървета, които са били въргаляни дълго по реката, но най-накрая са изхвърлени върху камънаците. Потопени във вода плуваха отгоре повече от месец, но някъде около 50-ия ден вече са потънали стабилно. Наистина в началото бяха леки като стиропор, а сега са добре накиснати. Сол съм слагал само за да не мирише на застояла вода в банята. Така, че търпение му е майката.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

svere

Хм........ значи търпение поне още 2 седмици :)

mitak_t

Ама го затисни с нещо да е целия под вода. Така става по-бързо отколкото ако плува.

svere

да "mitak_t" затиснал съм го с един камък и целия е под вода
Като стане готов мисля да го увия на определени места с явански мъх, само се 4удя с какво да го закрепя в на4алото, дали с корда или с обикновен конец (който мисля, 4е сам ще си изгние)

NikolaV

Конецът ще изгние сам, но може да е прекалено бързо - за няколко дена и да се окаже недостатъчно. Препоръчвам ти тънка корда. Имай в предвид обаче, че има корени/клони и тн., които може и да не потънат. Аз имам един такъв - вече сменя втори аквариум и все не иска да потъне и го държа овързан за един камък, който го затиска. Поне две години седи под вода вече.

svere

Цитат на: NikolaV - 24.04.2007 16:45
Имай в предвид обаче, че има корени/клони и тн., които може и да не потънат. Аз имам един такъв - вече сменя втори аквариум и все не иска да потъне и го държа овързан за един камък, който го затиска. Поне две години седи под вода вече.

ЛЕЛЕ дано не съм от тези "късметлии"

mitak_t

Обикновен памучен конец изгнива за повече от месец - напълно достатъчно да се захване мъха. Ако сложиш конец с изкуствени нишки - няма изгниване.

theater

Вържи му отдолу един камък и спокойно си го обвивай с явански мъх. И да потъне, и да не потъне яванският мъх ще скрие всичко излишно.
Виж при мен на тази снимка как беше корена - http://polychronov.elsys.bg/aqua/chrono/13.jpg и виж после 2-3 месеца след това на какво стана(това зад гоилемия ехинодорус е корена  :-D ) - http://polychronov.elsys.bg/aqua/blooming/Echinodorusobsht01.jpg
140л - харацини
http://starividri.org

svere

прекрасен аквариум "theater"
Благодаря за съветите........
остана само един проблем ..... =-O да питам жена ми кой конец е изкуствен и кой памучен  *YAHOO*

neneee

Възможно ли е в случай на много варене корена да се повреди( да стане на супичка  :-D ) Аз държах един на котлона в една плитка тенекия около час и половина. Извадих го и го почистих. Бях изумен колко неща паднаха от него  =-O. Но мисля, че не се е почистил много добре и мисля да го сваря отново(първия път го варих с около 400gr сол и сега кисне затиснат в леген). Втория път колко време да го варя и да слагам ли сол и евентуално, ако да колко? *HELP*

Gad_Man

Цитат на: neneee - 26.04.2007 23:59
Възможно ли е в случай на много варене корена да се повреди( да стане на супичка  :-D ) Аз държах един на котлона в една плитка тенекия около час и половина. Извадих го и го почистих. Бях изумен колко неща паднаха от него  =-O. Но мисля, че не се е почистил много добре и мисля да го сваря отново(първия път го варих с около 400gr сол и сега кисне затиснат в леген). Втория път колко време да го варя и да слагам ли сол и евентуално, ако да колко? *HELP*
Трудно ще направиш "супичка" от корен *rofl* А колкото повече сол слагаш толкова по тъмен става той, ако го искаш светъл не слагай сол.

neneee

Мерси, нямаше нужда, а ако имаш да ми казваш нещо няма да е лошо на Л.С. или в skype. Все пак всеки ден си пишем няма нужда да спамиш. *spam

Flober

Ами и аз имам един корен (изваряван няколко пъти) затиснах го с камък ,1година стоя в аквариума. Вчера махнах камъка и той си изплува спокойно, забелязах че е омекнало едно от разклоненията май ще трябва да го хвърля  :'(

Gad_Man

Ами сигурно е изгнил.От какво дърво ти е иначе корена?

Similar topics (5)

53767

Започната от Hai4o


Публикации: 2
Прегледи: 2430

31371

Започната от Plnchera


Публикации: 4
Прегледи: 3438

15135

Публикации: 3
Прегледи: 2926

25577

Започната от Hg


Публикации: 11
Прегледи: 6904

33516

Публикации: 1
Прегледи: 2654