• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за камък.

Започната от hristoj, 03.05.2013 14:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristoj

  Здравейте колеги,

вчера докато бях на разходка си намерих 2 камъка за аквата, на които вече съм им намерил място. Само ме притеснява дали няма нещо вредно по тях. Съмнява ме това жълтеникавото  петно по по-големия, но кажете и вие. Тествах камъните с оцет, шуптят ако си го сложиш до ухото и то съвсем слабо, киснах ги час и нещо в бледо розов разтвор на калиев перманганат, само не съм ги варил, но мисля че няма смисъл.

Прилагам и снимки.








: 02.05.2013г 15:03ч
*dontknow*
: 02.05.2013г 23:11ч
Никой ли не се е сблъсквал с подобен тип камък?  *dontknow*

Caxapa

Единият изглежда  по слюдест  но не виждам причини да не ги сложиш в аквариума си.  Срещал съм такива по балканите и баирите на Родината и са ми били винаги интересни.

hristoj

Ами това "жълтеникаво петно" по по-големия от какво може да е, идея?

Caxapa

Така мокри не си личат  какви петна имат но поддържам мнението си, че няма опасност за рибите в аквариума.

hristoj

Мда, в по-големия има някакво метално съединение, защото като го начупих и ръцете ми замерисаха на ръжда..  Дали става за аквариум с такова съдържание?


hunter

Ако не е ронлив става но преди да си сигурен го тествай с оцет. Сипи малко върху камък и ако не зашуми значи няма проблем. Аз моите така ги тествах преди да ги сложа. Първо капнах оцет и нямаше реакция после за всеки случай ги цопнах във един съд и ги оставих да врят 2часа уж да убиване на бактерии. После ги преплакнах и ги поставих във аквариума 3-ти месец вече няма проблем. Но моите камъни не са такива други са но това няма значени де пробвай с оцета.

Caxapa

Цитат на: hunter - 12.05.2013 14:05
Ако не е ронлив става но преди да си сигурен го тествай с оцет. Сипи малко върху камък и ако не зашуми значи няма проблем. Аз моите така ги тествах преди да ги сложа. Първо капнах оцет и нямаше реакция после за всеки случай ги цопнах във един съд и ги оставих да врят 2часа уж да убиване на бактерии. После ги преплакнах и ги поставих във аквариума 3-ти месец вече няма проблем. Но моите камъни не са такива други са но това няма значени де пробвай с оцета.
Вече ги е пробвал с оцета колега..

hristoj

Да, пробвах го с оцет, не шупти. Този по-големия го захврълих и без това му развалих формата, имах съмнения за някакви метали в камъка и за да не натровя рибките го хвърлих. По-малкия вече си намери място в аквариума и стои перфектно, той нямаше следи от такива метални съединения и реших да не го троша и него. И

Similar topics (5)

33568

Публикации: 5
Прегледи: 3472

8509

Започната от puhcho


Публикации: 3
Прегледи: 4228

55979

Публикации: 2
Прегледи: 2761

5955

Публикации: 7
Прегледи: 5913

54150

Публикации: 0
Прегледи: 1628