• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за камък

Започната от Сашето, 18.12.2012 15:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сашето

Здравейте! Чудех се дали този камък става за аквариум. Предварително се извинявам се за лошите снимки, но са правени с телефон.
   
   
So many problems, so little time.

negepamopukc

Капни му малко оцет някъде, Ако почне да шупти не става, ако не се случи нищо мий и слагай смело. *DRINK*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Сашето

Благодаря, колега. Тествах го с оцет и не показа никакви реакции. *YAHOO*
So many problems, so little time.

SS_Division

Щом не съска и фъска, слагай смелом явно варовик. (Y)

Bolta

Цитат на: negepamopukc - 18.12.2012 16:28
...Ако почне да шупти не става...
И защо да не става? Колегата не е уточнил, при какви риби ще слага камъка! Плюс това, зависи и в колко голям аквариум ще го слага и трето ако водата му е твърда, камъка дори и да е варовик, то няма как да я втвърди повече, защото няма как да се разгражда в твърда вода.
Варовиковите камъни идеално си стават за Африкански цихлиди, за каквито колегата разпитваше наскоро, така че изказването че не става е малко несериозно.
Без лоши чувства. ;-)

Сашето

Камъка ще стой в скаридарник 30литра а относно цихлидите-отложих ги за напролет. Та става ли въпросния камък за скаридарник? 
So many problems, so little time.

S_mo

Ако не шупти става.

negepamopukc

Цитат на: Bolta - 20.12.2012 03:25
И защо да не става? Колегата не е уточнил, при какви риби ще слага камъка! Плюс това, зависи и в колко голям аквариум ще го слага и трето ако водата му е твърда, камъка дори и да е варовик, то няма как да я втвърди повече, защото няма как да се разгражда в твърда вода.
Варовиковите камъни идеално си стават за Африкански цихлиди, за каквито колегата разпитваше наскоро, така че изказването че не става е малко несериозно.
Без лоши чувства. ;-)

Без лоши чувства.

Скариди, не Цихлиди.  *DRINK*

" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Bolta

Е да де, ама той го каза след това. *DRINK*
Цитат на: Сашето - 20.12.2012 14:59
Камъка ще стой в скаридарник 30литра а относно цихлидите-отложих ги за напролет.

negepamopukc

Прав си. Обаче щом не шупти, значи не вреди. *DRINK*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Сашето

Да не отварям нова тема ще питам тук. Някой поръчвал ли си е камъни от тази фирма  http://kamani.biz/bg/kvarcov-piasak-i-dekorativni-kamani.html . Интересуват ме ориентировъчни цени, качество на камъните  (с една дума заслужава ли си да си купя камъни от тях)  и как да си поръчам. Извинявам се ако въпросът ми е неуместен  :-[ . Благодаря предварително.
So many problems, so little time.

Penta

За тази фирма последно четох:

ЦитатАз платих на еконт да го купят от там и да ми го доставят. Цената на услугата на еконт беше колкото и цената на грунда. Общо около 140 лв за 60 кг базалт и 20 кг лава, като услугата от еконт ми струваше 70 лв

skaridka

Здравейте ще използвам темата за да попитам днес си купих един камък от магазин попитах продавачката любезно дали е варовиков и тя любоезно ми обясни, че камъкат, не е и може да се използва без проблемно в аквариума бил "специален". Та както и да е прибрах се в къщи измих го добре и реших да проверя за да сам сигурен сипах малко оцет и камъкат започна да "шупти" .. Ще го слагам в аквариум със скаридки и неонки дали ще им навреди ?! Аман от продавачи ..   От София съм, ако има някакво значение за водата ..

Heartwork

Много им разбира главата, гледат да си пробутат стоката. Не го слагай иди го върни и им обясни, даже вземи и малко оцет и пробай пред тях.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

S_mo

 Кажи кой е магазина.

Similar topics (5)

15846

Публикации: 6
Прегледи: 4326

45580

Публикации: 7
Прегледи: 2902

20698

Публикации: 21
Прегледи: 9670

17567

Започната от buchkata


Публикации: 1
Прегледи: 2436

21332

Публикации: 5
Прегледи: 3992