• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 21:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за аквариум!?

Започната от risteto, 02.06.2010 18:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

risteto

Здравейте колеги, искам да попитам може ли да се сложи морски пясък в аквариум!?

Tedok

Не ти препоръчвам - по - добре от реката или си купи от магазина . ОТ морето водата ще стане твърда пък и мидичките не стоят добре .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

Alexfield

Зависи какво ще гледаш в него: риби и растения.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

risteto

Риби и растения да, като говорим че пясъкът ще бъде преварен изчистен и така нататък без миди!

Alexfield

Така и до утре може да си разменяме постинги.
Напиши какви и колко риби, какви и колко растения в колко литра и колко дебел слой пясък смяташ да сложиш.

Иначе както до тук си дал точно никаква информация, правилният отговор на въпроса ти е:
Може да няма проблеми, но може и да има.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

petarvalchev

Аз съм изцяло с морски пясък. Събирах го от Фичоза, че там е по-едър. На предишния аквариум нямах никакви проблеми. В момента също съм с морски на сегашния аквариум и лоши признаци за сега няма.

Caxapa

Често задаван въпрос за грунд от морето и често отговаряме такива които са ползвали такъв. Стига да не е съставен от натрошени миди си е супер  и няма никакви проблеми за растения и риби..

Асен Евгениев

Че той морския пясък основно от това се състои, натрошени на много ситно черупки.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

petarvalchev

Зависи. Ето го моя:

Съставен е предимно от ситни камъчета :) Затова казах, че съм го събирал от Фичоза. Само там намерих подходящ :)

Caxapa

Цитат на: akapulko - 02.06.2010 21:11
Че той морския пясък основно от това се състои, натрошени на много ситно черупки.
Колегата е дал нагледна представа за грунда който събираме по плажните ивици. Не говорим за пясъка който примерно впо канарските плажни ивици се състои от предимно натрушени на ситно черни камъни от лава. Много ефектни но дали стават засладководни аквариуми нямам представа.

kdravia

Че то това от снимката е повече от прекрасно.Ако имаше откъде да намеря такъв,вообще нямаше да се двоумя.
Докато има шарани,ще има и рибари!

vasso

Да, има и такъв тип пясък по морето, но първата асоциация е със ситния пясък от плажа. :-D
Изглежда, че няма проблеми при употребата. Иначе все пак си е странно в началото за хората, които не са пробвали. :-)

Similar topics (5)

54641

Публикации: 3
Прегледи: 2999

13020

Публикации: 6
Прегледи: 4431

45580

Публикации: 7
Прегледи: 2894

5132

Започната от kraltchev


Публикации: 7
Прегледи: 7360

39161

Публикации: 6
Прегледи: 5739