• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Седиментни скали

Започната от borislav, 06.10.2007 23:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

borislav

06.10.2007 23:32 Last Edit: 12.10.2007 20:15 by borislav
Стават ли седиментните камъни  за аквариум със скаларии и дискуси?Тези,на който попаднах  са с  много хубав тъмно сиво-син цвят.Твърди са ,но  ги използват за облицовки и пътеки,понеже лесно се  разцепват надлъжно на плочи.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

sss

Сиенита е магмена скала. Направи опита с оцета. Ако няма реакция може и да станат.

borislav

Как точно се прави този опит-загряват се камъните и се поливат с оцет ли?
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

botan

Не просто поливаш с оцет една малка част от камъка, ако се образуват балончета значи не става защото съдържа карбонати които ще вдигар твърдоста на водата.

spetsa

От бунарджика ли си си намерил камъните?

borislav

Не са от Бунарджика,там са гранити с доста мрамор в тях.Тези са от Стария град останали от един ремонт.А иначе съм виждал някой от старите къщи в планината, от едно време да са покрити с такива плочи.Пробвах с оцет и теста за карбонати се оказа отрицателен,но не знам да ли не съдържат някакви други вредни вещества? :-(
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

islander

Пробвай с гупи и ще разбереш дали имат рибоцидно действие :-P

miTko

Цитат на: borislav - 07.10.2007 18:33
Не са от Бунарджика,там са гранити с доста мрамор в тях.Тези са от Стария град останали от един ремонт.А иначе съм виждал някой от старите къщи в планината, от едно време да са покрити с такива плочи.Пробвах с оцет и теста за карбонати се оказа отрицателен,но не знам да ли не съдържат някакви други вредни вещества? :-(
Яко грешиш, хълмовете са от сиенит!
Разни мои АКВАРИУМИ 

spetsa

От сиенит са в 10 кл ги учихме какви са скалите ма забравих.Помня даже че по практика се качвахме горе и ни развеждаха.

borislav

Няма значение какви са тепетата- гранит или сиенит,не съм геолог,но се вижда, че съдържат и  мрамор и затова за мен не стават.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

RazorJack

а мрамора какво му е лошото принципно за аквариум?

Barbus

Ако се не лъжа и марамора като варовика вдига много твърдостта.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

kratun

Според мен, може да пробвате първо със сЕдИментни камъни, пък после ще вдигаме твърдостта. Аре! *DRINK*
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

dido

Ако има малки мраморни вложения, мисля няма проблем. Мраморът е доста по-трудно разтворим е от варовика.

}|{opukc

09.10.2007 12:09 #14 Last Edit: 09.10.2007 12:11 by }|{opukc
Цитат на: borislav - 06.10.2007 23:32
Стават ли сидементните камъни  за аквариум със скаларии и дискуси?Тези,на който попаднах са може би сиенит и  са с  много хубав тъмно сиво-син цвят.Твърди са ,но  ги използват за облицовки и пътеки,понеже лесно се  разцепват надлъжно на плочи.
Ако скалите са седиментни по-добре не слагай, освен ако водата не ти е мн. кисела. Но не ми се вярва. Може да сложиш силициеви скали/гранит например/. Седиментите се различават от магмата предимно с еднородната и финна структура. Магната е предимно зърнеста. Но има и изключения. Брекчите са седименти със зърнеста структура и спойка от седимент. Сиенита е средно кисела скала. Състава и е поликомпонентен.
: 09.10.2007г 12:12ч
Цитат на: RazorJack - 08.10.2007 20:51
а мрамора какво му е лошото принципно за аквариум?
Мрамора е видоизменен варовик.

Similar topics (2)

12104

Публикации: 12
Прегледи: 6185

1392

Започната от abaro


Публикации: 34
Прегледи: 17160