• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 11:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размери на аквариум с капак

Започната от Asphodel, 02.10.2013 11:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Asphodel

Привет колеги!
След близо 20-годишно прекъсване реших да се завърна към акваристиката. Понеже вече малко съм позабравил кое какво беше и за какво служи (нали затова има форуми), се ориентирах на първо време да си взема готов аквариум, от тези с капаците отгоре, с вградено осветление, термостати и други там екстри. Към момента съм се ориентирал към 2 нискобюджетни модела на Aquael: Аquael Econoline 80 и AquaEl 4Family 80 (понеже ги избирам и по размери) и тук възниква въпроса ми:
Мястото, където съм предвидил да стои аквариума е в една ниша в секцията с размери L80x40xH46. Както виждате размерите са ми идеални. Въпросът ми обаче е размерите, които се дават в характеристиките включват ли и капака, или са само на контейнера на аквариума?
Понеже някак не ми се иска да поръчам аквариум, който после няма да може да се събере на определеното за него място...
И ще съм благодарен ако някой колега сподели впечатления относно тези два модела или път предложи някаква алтернатива  ;)

salamander

Само на аквариума, ама с тази височина на секцията няма да можеш да го обслужваш.Предполагам е и с вътрешен рафт и не е много разумно поставянето на него.

Similar topics (5)

29729

Публикации: 1
Прегледи: 4975

6977

Публикации: 18
Прегледи: 12991

19926

Публикации: 7
Прегледи: 10684

58721

Публикации: 2
Прегледи: 3428

47454

Започната от untouchable


Публикации: 4
Прегледи: 2909