Сложих няколко едри парчета от розов кварц,оникс и махалит в аквариума си за по добра декорация/стана чудесно с подходящото осветление/,някой знае ли дали такива камъчета могат да се отразят негативно на рибките в аквариума/имам 200л аквариум с 2 астронотуса и няколко малки сомчета/
Цитат на: Brazilia231 - 28.10.2008 17:25
/,някой знае ли дали такива камъчета могат да се отразят негативно на рибките в аквариума/
Малахита евентуално. Иначе едва ли разноцветни камъни седят добре в един аквариум...
Цитат на: miTko - 28.10.2008 17:48
Малахита евентуално. Иначе едва ли разноцветни камъни седят добре в един аквариум...
седят,седят,но трябва да се внимава с подбора:
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.effenwright.com%2Ftankpix%2Fcichlid.jpg&hash=e1137797560e7fc422cc96f7c4d224b9935c0db1)
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.effenwright.com%2Ftankpix%2Fgourami%2520honey.jpg&hash=ad6c97e76effd7246352edb3b65ec923a4d86b3b)
Какви са тези снимки, правени с фотошоп *NO*
Цитат на: Emsi - 14.12.2008 20:17
Какви са тези снимки, правени с фотошоп *NO*
може да опиташ и ти:
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,12382.0.html
Тези двете не са правени в онзи сайт.
Иначе и аз съм на мнението на Митко, че такава шарения не е хубава.
Преди 3-4 месеца и аз си мислих да пусна малко полускъпоценни камъни :)
Тогава доста се порових по чужди сайтове и от някъде изскочи това, че някои полускъпоценни камъни променят параметрите на водата. По-конкретно, си мислих за лунен камък, но точно за него пишеше, че отделя алуминий. Иначе с кварцовия пясък не би трябвало да имаш проблем, защото си спомням, че беше OK да се слага бял/розов кварц, помня че и карнеол можеше... много ме е яд, че съм изтрила линка и сега не мога да намеря онзи сайт.
Мисля, че ако са някакви геометрично неправилни късове със непретенциозна форма, могат да се впишат добре в аквариум. *THUMBS UP*