• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 12:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Питанка Дунавските камани стават ли за декорация

Започната от leno, 22.12.2009 22:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

leno

Някой слагал ли си е камани от река дунав че нещо ме е страх да си сложа такива

discus

Няма причина да не стават само добре трябва да ги измиеш.

vasso

Еми речни камъни, стават. Проблем може да има ако са замърсени от корабите. Много добре трябва да се измият. :-)

leno

Ами понеже скоро си рестартирах аквариума защото стана всичко зелено незнам каква беше причината но си мислех че е от каманите а те бяха доста причудливи и с прекрасни извивки и форми сега целите са зелени тьрках ги с една четка за зьби после мисля да ги варя няколко часа и след един месец пак да ги топна в аквариума стига средата да се е вастановила.И още нещо да питам ако може редно ли е след рестарта пак да слагам каманите или не е радно просто вече ме е хванала параноята отвсякаде !!!!!!!

discus

Не е било от камъните, разкажи за аквариума и обитателите.

leno

Гледам само циклиди имам няколко африкански около 10 санта са и 5 зебра не им помня латинските имаена имах три четери растения лимончета и това е само че, лампите ми бяха една гролукс една аквастар и една обикновена по 18 вата 3 те аквариума ми е с литраж 120 литра това е всичко грунда беше бял кварцов пяськ  :-(

ogogogo

За африкански циКлиди стават Дунавските камАни,но трябва да са по
десетина САНТА,иначе не може.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

tishomura

Стават ,няма се плашиш.Зеленясването може и да е от водораслите и бактериите по камъните.Аз всичките си камъни все от поречието съм набрал :) !друг е въпроса за грешките,които стават ако ги "постнеш"без някаккво обезпаразитяване.Колко съм патил....,и хидра ли не беше и пиявици ли ,и някакви зелени космарлаци,и микро-червеи,и дори дунавски скаридки(криветки)съм си носил,и после съм ги откривал в аквариума.
После се кахъря що тъй направих ама...пусти му и мерак -да го наредя-мия само с чешмянка обилно и поочетквам тинята и едрите мръсотии и айдаааааа-в "аквата"Ама чак до масова или поединична смърт не се е стигало,или до рестарт,само около седмица дебна и вадя,или пускам някой хидроглад и работата все се разминава без трагични последици!!! Така че смело -камъните са си добри.
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

sergo

и двата ми аквариума са с дунавски камъни - различни фракции. измих си ги добре/ без да се впрягам много или да ги варя / и готово  :-) стига да непопаднеш на едни пясъчни - те се ронят много докато ги миеш - но ако ги сложи в аквариума с рибите няма проблеми  :-)
А във връзка с промишлено замърсяване - не се притеснявай - вече няма промишленост по нашия бряг :-D :-D
"Заричам се във вашия форум  да не казвам никакви подробности, защото ги тълкувате буквално, по-буквално, най-буквално."

Similar topics (5)

30765

Публикации: 7
Прегледи: 4682

23209

Публикации: 2
Прегледи: 2960

11001

Публикации: 8
Прегледи: 4114

17690

Публикации: 9
Прегледи: 5854

53750

Публикации: 4
Прегледи: 3636