• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 10:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морски пясък

Започната от WoterEvil, 11.09.2013 09:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

WoterEvil

Здравейте мога ли да използвам пясък от морето вместо грунд ? Какво мислите ? Става въпрос за живородки :)

andreydemon

За можене може, ама първо не е много подходящ защото вдига твърдостта на водата и второ някак си не се връзва с визията на хабитата на живородките.Ако ще го ползваш трябва много старателно да го промиеш.Поздрави *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

WoterEvil

Разбрах те. А можеш ли да ми обясниш малко повече за естествения хабитат на тази рибка :)

Caxapa

Цъкаш  на тук http://aquariumbg.com/fish.php и ще прочетеш не само за тези рибки които те интересуват.

WoterEvil

Това го прочетох
Разпространени са в северната част на Южна Америка и островите Барбадос и Тринидад.
Но това значи че в естествения им хабитат има такъв пясък- тези острови се намират в Атлантическия океан.
По скоро исках да ми бъде обяснено в каква среда живеят по-конкретно. Има ли снимки на гупи в естествената им среда или по-скоро на средата дори и без рибките?

Caxapa

Параметри на водата

20 - 28 °С, GН 3 - 30 °, рН 6,5 - 8,5, за породистите (с цел размножаване и селекция) : 25 - 28 °С, GН 8 - 15 °, рН 7,5.
Тези условия ако спазиш, ще достигнеш това което искаш.

WoterEvil

Разбрах те Сахара,но аз имам предвид от гледна точка на това как да оформя аквариума си като стил (камъни грунд и прочие) или това не е толкова от значение колкото характеристиката на водата?

Penta

До колкото разбирам колегата иска отговор свързан с тази част от отговора:

Цитат на: andreydemon - 11.09.2013 09:51
някак си не се връзва с визията на хабитата на живородките.

а именно - Как би трябвало да изглежда хабитата на живородките ?

WoterEvil

Toчно така колега. Тези думи търсих.  *DRINK*

Сега в съзнанието ми обаче възниква и друг въпрос как ще се чисти този пясък и филтърът няма ли да го поглъща ? Нека колегите "цихлидари" да помагат. :)

getsata73

Цитат на: WoterEvil - 11.09.2013 11:24
Toчно така колега. Тези думи търсих.  *DRINK*

Сега в съзнанието ми обаче възниква и друг въпрос как ще се чисти този пясък и филтърът няма ли да го поглъща ? Нека колегите "цихлидари" да помагат. :)

Сифонираш както грунда ,засмуканият пясък го връщаш обратно. Аз съм с филтър 1000л.ч. и не съм забелязал да засмуква пясъка.
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

WoterEvil

Благодаря ти колега.  :-) Остава въпроса обаче как изглежда  естествения хабитат на гупите  :coffee:

Caxapa

Та да уточним някои неща.  В какъв да е аквариум  с растителност и камъни и корени, след като е спазено изискванията за водни параметри, ще се чустват добре тези рибки наречени на именития ботаник Гупи който първи ги открива. /б.р./ След като са толкова приспособими към начина на отглеждане можем да ги отглеждаме  и при други условия, стига да не надвишаваме драстично изискванията им според хабитата.  Гупи е разпространеното им име а научното е пецилия ретикулата пецилия означава променлива а ретикулата-мрежеста
Ако толкова много искаш да им пресъздадеш естественият хабитат то потърси с Гугъл видео за водоемите в Гвиана, Венецуела..от Южна и Централна Америка.  Дано сега ти стане ясно и не задаваш повече въпроси от такъв род.
Гупите са "фасулска"  работа но са толкова сложни за отглеждане, че този който е започнал и има инат да ги отглежда се изпотява много пъти /имам предвид селекциите/

Similar topics (5)

11159

Публикации: 2
Прегледи: 3833

45304

Публикации: 3
Прегледи: 2331

41093

Започната от Heartwork


Публикации: 11
Прегледи: 5032

7054

Публикации: 1
Прегледи: 3033

36348

Публикации: 8
Прегледи: 5394