• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мнения за копринените растения!?!

Започната от Aquarius, 09.06.2007 17:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquarius

Малко плахо пускам тази тема, като има в предвид неприязанта ви към всичко изкуствено в аквариума и манията на някой от вас към естествената растителност в аквариума, но искам да попитам следното:

Какво е мнението ви за копринените растения произвеждани от знайни и незнайни компании?
Някой ползвал ли е и какви са отзивите?
Как се почистват от водорасли?
: 09.06.2007г 15:03ч
Нима абсолютно никой не ползва копринени растения!?!


Преместена от "Други проблеми, препоръки"

puhcho

кои копринени - едни искуствени ли
ако да - много отрецателно мнение имам за тях + това не са красиви *NO*

Aquarius

Цитат на: puhcho - 09.06.2007 18:29
кои копринени - едни искуствени ли
ако да - много отрецателно мнение имам за тях + това не са красиви *NO*

Да именно изкуствени, направени от коприна, а не от пластмаса. ТЕТРА предлагат подобни и много други азиатски производители. Естетическата гледна точка е друг въпрос, а защо имаш отрицателно мнение за тях, би ли се обосновал!?!

miTko

Цитат на: Aquarius - 09.06.2007 19:51
Да именно изкуствени, направени от коприна, а не от пластмаса. ТЕТРА предлагат подобни и много други азиатски производители. Естетическата гледна точка е друг въпрос, а защо имаш отрицателно мнение за тях, би ли се обосновал!?!

Може би защото се комбинират със силиконови риби и "камъни" от пластмаса!  ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

nina

Слагала съм. Изглеждат по-добре от пластмасите, но рибите като ги поддръпнат няколко пъти и почнат да се делят на конци стават грозни и личи, че не са естествени.

Aquarius

Цитат на: miTko - 09.06.2007 20:47
Може би защото се комбинират със силиконови риби и "камъни" от пластмаса!  ;-)

Да и грунд от стиропор, ХАХАХА много смешно.

Добре бе хора, ако нямате реално мнение по темата не спамете само. Като не отговори никой тя сама ще се изгуби из зад другите теми.

TETRA Германия е създадена 50те години на 20ти век и е комапния със завидно реноме. Те си позволяват да предлагат такъв вид растения, така че не е чак толкова невероятно, че питам за тях.
: 09.06.2007г 21:09ч
Цитат на: nina - 09.06.2007 20:52
Слагала съм. Изглеждат по-добре от пластмасите, но рибите като ги поддръпнат няколко пъти и почнат да се делят на конци стават грозни и личи, че не са естествени.

Благодаря за реалния отговор, нина, но се предполага, че ако се закупят от реномиран прозводител, той ще е предположил този проблем и ще са изработени от материя, макар и коприна, подсилена с някакви заздравители, или поне така си мисля!

miTko

Смешно не, бих казал тъжно...
И между другото търсиш под вола теле! Не спамя, пиша си по темата. *privet*
Разни мои АКВАРИУМИ 

Stas

Не в ролята си на модератор искам да споделя, че обсъждането на теми, извън акваристиката е спам.
В случая не виждам каква акваристика е ползването и цопването на синтетики във водичка.
Независимо какви са тия синтетики.

Акваристиката я разбираме като опит за пресъдаване на късче от природата в домашни условия.
Нататък всичко е ясно.

Живко

Тази тема е за сметище.
Допира се до акваристиката по тъч линията.
*lock
Никой не се е родил научен.

Aquarius

Ами хвърлете я тогава.

Само преди това ми обяснете защо една от най-старите и реномирани марки в света - ТЕТРА, производител на вс свързано с АКВАРИСТИКАТА ги произвежда и влага пари в разработката и подобряване на качеството им... след това я хвърлете, вие сте модераторите!

77

Цитат на: Aquarius - 10.06.2007 10:36
Ами хвърлете я тогава.

Само преди това ми обяснете защо една от най-старите и реномирани марки в света - ТЕТРА, производител на вс свързано с АКВАРИСТИКАТА ги произвежда и влага пари в разработката и подобряване на качеството им... след това я хвърлете, вие сте модераторите!
защото има кой да ги купува и от това печели добри пари :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Aquarius


Stas

Тошко,
не го приемай навътре, но не мисля, че "манията на накой от вас към естествената растителност" е точно мания.
Можеш ли да ми кажеш каква друга, освен естествена растителност може да има?

А и реално каква тръпка намираш в синтетиката?
Аргумента "ТЕТРА" не е аргумент. Хората правят какви ли не кичове, само защото се продават, а не защото имат стойност.

Темата не е за "Сметище", но вероятно ще я пратя в "Лафче", защото наистина нищо акваристично не касае.

Живко

Цитат на: Aquarius - 10.06.2007 10:36
Ами хвърлете я тогава.

Само преди това ми обяснете защо една от най-старите и реномирани марки в света - ТЕТРА, производител на вс свързано с АКВАРИСТИКАТА ги произвежда и влага пари в разработката и подобряване на качеството им... след това я хвърлете, вие сте модераторите!

Виж, не се пали толкова.
Нали трябва да се изграждат навлизащите в акваристиката хора.
Задължението на всички, които им пука е да разясняват що е акваристика, а тя е имено пресъздаването на парче природа в нашите аквариуми. Това изключва изкуствени растения, вероятно хибриди и неестествени обитатели, като златните да речем. За последните въпроса е спорен :-)
Изкуствени растения се произвеждат и продават заради търсенето разбира се.
Въпросът е обаче защо се търсят.
Много е просто.
Много хора нямат ресурс и възможности да отглеждат живи растения, но и те искат аквариума им да прилича на "парче природа". Това е официалната версия на производителите и продавачите. Много хора обаче ги предлагат съвсем умишлено като по-добри от естествените. Объркват и заблуждават навлизащите в хобито и им създават грешна представа за това що е акваристика.
После се налага 100 човека да пишем като хамали, щото ни пука и явно сме твърде увлечени от това хоби.
Не забравяй, че както ти можеш да защитаваш своя вкус и разбирания, така и всеки друг може, пък бил и той модератор. Още малко ще се окаже, че всеки може да пише каквото си иска, освен модераторите.
Никой не се е родил научен.

Longanlon

Изкуствените растения имат специфично приложение в акваристиката - в някои аквариуми е просто невъзможно отглеждането на живи растения било заради рибите (растителноядни пирани, астронотуси, златни) било заради начина на поддържане (аквариуми в заведения, осветени по 20 часа). По тази причина, както и поради факта, че не са живи, те са просто част от декорацията в аквариума - както пластмасовите скали примерно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Similar topics (5)

48588

Публикации: 2
Прегледи: 2170

23624

Публикации: 5
Прегледи: 5792

8275

Публикации: 6
Прегледи: 6570

33301

Публикации: 16
Прегледи: 15743