• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малка пещера в бебешки аквариум

Започната от JaG, 03.08.2012 10:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

JaG

Здравейте,

Преди няколко седмици с приятелката ми реализирахме малък проект свързан с декорацията на един 27 литров бебешки аквариум, който по стечение на обстоятествата се озова на барплота в кухненския бокс и ни се искаше да изглежда добре. Декорацията представлява малка пещера, която скрива (до някъде) помпата, краси аквариума и (може би) служи за укритие на бебетата на различна възраст.

За реализацията използвахме:
- Пластмасови бутилки от минерална вода, кола и швепс
- "Прозрачен" силикон Ceresit CS 23 за аквариуми
- Бели камъни от стар грунд
- Камъчета за декорация на саксии (останали от предишен цветарски проект :D )
- Кафяв (може би кварцов?) пясък

Основата на пешерите изградихме от дъната на бутилките от кока-кола (доста са стабилни) + дъното на една малка бутилка от минерална вода. Добавихме тунел от средната част на бутилката от минерална вода. Горната част на декорацията, която скрива помпата я направихме от половин бутилка швепс (оказа се по-стабилна от колите, които след разрязване се свиват на роло).

След като направихме самата структура на пешерите и силикона изсъхна, ги декорирахме отвън с камъчетата, а отвътре с кафевия пясък. Ето и снимки:















;)
Malawi - 270l
Labidochromis Hongi
Pseudotropheus Saulosi
Pseudotropheus Elongatus Mpanga
Pseudotropheus Williamsi North
Metriaclima Estherae OB Zebra
Ancistrus

Българският форум за уеб хостинг

Nikiengi

Малии, що е пещери що е чудо! Голяма играчка е да го направиш това колега, поздравления за старанието! Цихлиди ли ще гледаш там? *BRAVO*

JaG

Цитат на: Nikiengi - 03.08.2012 11:03
Малии, що е пещери що е чудо! Голяма играчка е да го направиш това колега, поздравления за старанието! Цихлиди ли ще гледаш там? *BRAVO*

Да това е аквариума ми за бебета цихлиди - 27л. В момента има 26 hongi-та, като 19 от тях са на 1 седмица :)

ПС. Играчката наистина е голяма. Малките камъчета ми харесваха много и мислех за големия аквариум да правя 3D фон с тях, но се отказах. Ще търся вариант с по-големи камъни, защото ще ми отнеме месеци да го направя :)
Malawi - 270l
Labidochromis Hongi
Pseudotropheus Saulosi
Pseudotropheus Elongatus Mpanga
Pseudotropheus Williamsi North
Metriaclima Estherae OB Zebra
Ancistrus

Българският форум за уеб хостинг

Bolta

Цитат на: Nikiengi - 03.08.2012 11:03Цихлиди ли ще гледаш там?
Цихлиди, цихлиди... *YES*
А, пещерите са уникални! Дизайна много ми харесва. Явно и рибоците ще се кефят на лабиринтовата част, вътре в тях.

ivan.k

Много яко е станало.Като го гледам и на мен ми се иска да си направя. :-)

PVV

По принцип тези делвички в аквариумите не ме кефят много, но тази седи някак си естествено и аквариума изглежда като част от пустиня с изоставена крепост. За рибоците е ясно ,че ще се чувстват много добре. Страшно ми допадна. *THUMBS UP*

Асен Евгениев

Цитат на: JaG - 03.08.2012 11:17
Ще търся вариант с по-големи камъни, защото ще ми отнеме месеци да го направя :)
Едно по едно ли ги лепиш тези камъчета?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

JaG

Цитат на: akapulko - 03.08.2012 19:54
Едно по едно ли ги лепиш тези камъчета?

По принцип да. Като първи подобен проект бяха положени доста усилия и старание да не се вижда силикона (дори и отвътре). Вчера гледах едно DIY за пещери от PVC тръби, където ги овалваха в камъчетата.
Malawi - 270l
Labidochromis Hongi
Pseudotropheus Saulosi
Pseudotropheus Elongatus Mpanga
Pseudotropheus Williamsi North
Metriaclima Estherae OB Zebra
Ancistrus

Българският форум за уеб хостинг

Lucio

 Много подредено ми се струва на мен, някак неестествено. Това е лично мнение де ;) . Евала за труда  *DRINK*

ivotri

На мен също много ми харесва. Бих направил нещо подобно и за моя аквариум.

NikiV

Браво за труда! Изглежда добре, но изглежда някак неестествено. Няма как в Амазонка да кажем или където и да е да стане нещо такова, но пък рибките не ги интересува, сигурен съм, че ще се чустват много добре.  ;-)

diqn_007

пич със силикона само бутилките ли залепи или и камачетата   - иначе много ми харесва браво

manyg

в горната част (кулата) даже може да се внедри вътрешният филтър и само флейтата да излиза :D
Добре се е получило ;) Евала :)

VenusVicious

Страхотни саа!! И аз искам да си направя!!!   =-O *privet* Само ми кажи как нанасяш силикона - направо "поливаш" шишетата със силикон или как?

JEM

Цитат на: manyg - 05.09.2012 18:47
в горната част (кулата) даже може да се внедри вътрешният филтър и само флейтата да излиза :D

Много добра идея!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

Similar topics (5)

27599

Публикации: 14
Прегледи: 9874

38812

Публикации: 6
Прегледи: 5219

12418

Публикации: 1
Прегледи: 6426

55754

Публикации: 6
Прегледи: 3351

43658

Публикации: 19
Прегледи: 6945