• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко килограма пясък трябват за 200 литра аквариум?

Започната от federal, 10.03.2009 14:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federal

Здравейте, търся помощ за това колко килограма кварцов пясък ще са ми нушжни за аквариум с обем 200 литра и размери 100 см дължина, 42 см ширина и дебелина на дъното, която ще е 3 см? Ще направя поръчка в с.Кривина базата за кварцови пясъци.

onyxman

По калкулатора излиза 20 кг.

П.П. Калкулатора съм го сверил по моя грунд и мога да кажа че е перфектен.

barabata

Разцъкай новата екстра на форума - менюто от ляво. Има ис калкулатор за разни работи ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

bigbeer

3 см според мен е малко.. направи го 5 см. няма да се оскъпи много. Освен, ако си решил да не сееш китки из аквариума :)

federal

Не мога да имам вяра на калкулатора, а и доставката е доста скъпа за да експериментирам. Според тези, които имат подобен на обем аквариума колко са сложили?

ceco

Aз при около 250л и + 5см съм с 45кг.

zambo

Поръчай си поне 30-35 кг . Цената на камъните е нищожна . По-добре да изхвърлиш няколко килограма , отколкото да не ти стигнат .
В моя има около 45 кг. , но ми е по-дебел пласта грунд .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

}|{opukc

За 3-4 мм фракция на грунда - изчисление

Х*У*0,005 /в сантиметри / = ? литра * 1,4 за кг. - при 5см грунд

ПП Калкулатора работи перфектно! *THUMBS UP*

pe6o_hristov

0,005 е в mm
и cm не е литър

}|{opukc

Петре, сложна ти е математиката май!  Ако трябва да съм точен задачката е в см3

Като за тебе ще го обясня по-просто

За 5см грунд от 2-3мм фракция задачката изглежда така

това са размерите на аквариума на човека

100 х 42 х 5/дебелина на грунда/ = 21000см3 сега делим на 1000 - или в случая съм заместил 5см с 0,005 защото е в см3 и получаваме 21литри,   сега   21 литри х 1,4 = 29,4 килограма

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

pe6o_hristov

тогава да сме точни
1,0.0,42.0,03=0,0126m3
пясък сух и естествено влажен 18kN/m3
0,0126.18=0,227kN=0,227.100=22,7kg
пясък водонаситен 20kN/m3
за аквариум пясъкът е с по-голяма зърнометрия, което го прави и по-лек за кубик, тоест отива към твоите 14kN/m3, но за по-точно може да се пита в кривина
0,0126.14=0,176kN=0,176.100=18kg за h=3cm
И това прави ли ме по-умен

}|{opukc

Ами аз съм я дал зърнометрията 3-4 мм - предполага се, че говориме за сух пясък, не е нужно да питаш Кривина. Коефициента е между 1,3 и 1,4, не ми се изчислява точно, но ако искаш....При зърнометрия 5мм е 1,55 - и да прав си, човека пита за кг на 3см височина. *privet*

bigbeer

Явно нямате друга работа.. така и не разбрах какво му е на клкулатора и с колко ще сбърка.. 5-6 кила на 50 кила грунд? - при положение, че никъде не фигурира големината на фракцията..  :)

Можете да обедините усилията и да изпратите формулите на администратора - за да се добави и размера на фракцията в калкулацията..  *DRINK*

Но като гледам хората май не вярват на калкуклатора.. какво правим тогава?!
ЦитатНе мога да имам вяра на калкулатора, а и доставката е доста скъпа за да експериментирам. Според тези, които имат подобен на обем аквариума колко са сложили?

Ами калкукатора е сложен тук за да те обърква, Федерални.. не схващаш ли ? Какво остава и да му повярваш.. Можеш да се съмняваш и в останалите.. особенно този дето изчислява колко литра вода може да побере аквата ти..  :buff:

federal

Я
11.03.2009 09:22 #14 Last Edit: 11.03.2009 09:33 by federal
Цитат на: bigbeer - 11.03.2009 00:17
Явно нямате друга работа.. така и не разбрах какво му е на клкулатора и с колко ще сбърка.. 5-6 кила на 50 кила грунд? - при положение, че никъде не фигурира големината на фракцията..  :)

Можете да обедините усилията и да изпратите формулите на администратора - за да се добави и размера на фракцията в калкулацията..  *DRINK*

Но като гледам хората май не вярват на калкуклатора.. какво правим тогава?!
Ами калкукатора е сложен тук за да те обърква, Федерални.. не схващаш ли ? Какво остава и да му повярваш.. Можеш да се съмняваш и в останалите.. особенно този дето изчислява колко литра вода може да побере аквата ти..  :buff:


А в мащаб можеш ли да ми го пресметнеш? Сигурен съм, че ако ти плащаше доставката щеше да си пресметнал по всички възможни начини , за да не се прекараш

Similar topics (5)

29898

Публикации: 7
Прегледи: 3720

10339

Публикации: 5
Прегледи: 4515

22624

Започната от ddz


Публикации: 1
Прегледи: 2843

53865

Публикации: 2
Прегледи: 2831

9994

Публикации: 8
Прегледи: 4398