• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.06.2024 01:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кокосов орех

Започната от zlatna ribka, 05.04.2013 19:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zlatna ribka

Не ми се искаше да пускам нова тема....но старите са доста прашлясали :-D
Цял ден се мъча с един орех и не мога да се справя...успях да го счупя на две ,но не мога да махна добре бялото...с какво го изстъргахте?
Пробвах с лъжица :-D...изкривих я ! Пробвах с нож ...да малко за се срежа! Аз ли съм несръчна *dontknow*
Иска ми се и на върха да го пробия и да има дупка...ама нещо взех да се обезкуражавам :ranting:
Та ако има някакъв по-лесен вариант ,ще съм много благодарна ако ме светнете!
И последен въпрос...колко време е добре да се кисне... *dontknow*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

diskusi233

Цитат на: zlatna ribka - 05.04.2013 19:40
Не ми се искаше да пускам нова тема....но старите са доста прашлясали :-D
Цял ден се мъча с един орех и не мога да се справя...успях да го счупя на две ,но не мога да махна добре бялото...с какво го изстъргахте?
Пробвах с лъжица :-D...изкривих я ! Пробвах с нож ...да малко за се срежа! Аз ли съм несръчна *dontknow*
Иска ми се и на върха да го пробия и да има дупка...ама нещо взех да се обезкуражавам :ranting:
Та ако има някакъв по-лесен вариант ,ще съм много благодарна ако ме светнете!
И последен въпрос...колко време е добре да се кисне... *dontknow*

Моите кокосови орехи ги режа през средата със ножовката.После оформям дупка със клещи,и го монавам със ситна шкурка по ръбовете,и от външната страна.Бялото го остъргвам колкото мога със лъжицата,а другото го оставям да изсъхне(и то после се чупи,и пада).Дупка може да пробиеш със някои винтоверт,или нещо подобно(несъм много сигурен за името,но става и със нож).

Дано да съм помогнал..! :)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Caxapa

Както е казал колегата, се срязва с ножовка на две. Самият кокос си има 3 дупки от едната страна. Те се разпробиват лесно до чист отвор. Бялото или така нареченото кокосово месо от което после се правят кокосовите стърготини за сладките се отлепя лесно ако го завариш малко  кокоса или оставиш да престои така няколко дена. Моите специално съм ги варил, че пускат мазно. В тази част където има дупчици, не влизат рачетата. Чак като запуших дупките с мъх, взеха да се населват вътре. Ако с ножа е опасно да изчегърташ бялото, опитай с отверка но пак внимавай!

_Kirilov

Аз чистенето отвътре го правя с обикновенна вилица.

Но много зависи от това кокоса дали не е развален  *NO* защото голяма част от кокосите по нашите магазини са много стари  и са развалени- ако е такъв много трудно се маха "бялото". Но и за това има лек - остави го да се изсуши на парно или на печка за 2-3 дни и след това ще се махме.

Иначе като тръгнеш веднъж да го махаш една много малка част от самото дърво остава по белото на кокоса и се вади сравнително лесно . С нож отвътре режеш на кръст и след това леко с вилицата излиза на парчета.

Успех.  *DRINK*

zlatna ribka

Знаех си, че трябва да има и по-лесен начин...
Благодаря ви за съветите....няма да ви казвам как го счупих ,че ще ми се смеете *ROFL*
Но....по-добре късно отколкото никога....благодаря ви @}->--
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

_Kirilov

Цитат на: zlatna ribka - 05.04.2013 20:54
Знаех си, че трябва да има и по-лесен начин...
Благодаря ви за съветите....няма да ви казвам как го счупих ,че ще ми се смеете *ROFL*
Но....по-добре късно отколкото никога....благодаря ви @}->--

Аз ги цепя с ножа под средата , та и да се сцепи на криво просто го забивам малко повече в грунда и не си личи , че е крив или нащърбен  :-[

JEM

Месото се изчиства много лесно със стоманена лъжица неръждавейка не с ламаринена.След това е хубаво да го извариш защото е мазничко.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

Асен Евгениев

С кухненския сатър ги цепя с месарска точност на равни половини с отклонение до половин
сантиметър. Но тоя метод не е за всеки. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

_Kirilov

Иначе аз даже не ги чистя от стърготините отгоре - анциструсите докато него "шлайфат" не го оставят на мира - никакви обработвания не му правя .

Similar topics (3)

380

Започната от Сашо


Публикации: 24
Прегледи: 13297

15060

Започната от eraser


Публикации: 51
Прегледи: 27236

3737

Публикации: 1
Прегледи: 2545