• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Искат ли торене или CO2,растенията Егерия,Бакопа и Спирална валиснерия?

Започната от plamen_titan, 08.11.2010 23:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

plamen_titan

Предстои ми засаждане на растенията и избор на настилка.Смятам да ги засадя на заден план,на тъмен грунд/4мм/ и дебелина на слоя 7 см.Има ли проблем?Нуждаят ли се Егерия,Спирална Валиснерия, Бакопа и Ричия от торене или CO2,като осветлението ми е 0,5 W / 1 л.?Ако се нуждаят какъв вид тор да взема?Колизите,Неоните,Гупите и Анциструсите ще бъдат ли доволни да живеят сред тази растителност?

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Bolta

Цитат на: plamen_titan - 08.11.2010 23:09
...Колизите,Неоните,Гупите и Анциструсите ще бъдат ли доволни да живеят сред тази растителност?
Определено , рибите ще са доволни на растенията . А на анциструсите , може да прибавиш някой корен , за да са още по-доволни те . :-)

rakim

Ще растът,но с СО2 егерията примерно става много по красива.
540л Южна Америка

denbosch

Ако ричията ти е на повърхността не е необходимо СО2,ако е на дъното трябва да и осигуриш,иначе не вирее-поне при мен беше така.

MeTogu

Много зависи от това какво искаш от аквариума си.Ако искаш да си правиш някакъв скейпинг за да са много красиви и свежи растенията ти ,може да се добавя CO2.Трябва все пак да си запознат с системите,разтварянето,светенето,торенето.Всяко по-професионално изпълнение на аквариум изисква нужните знания и уммения за боравенето и потдържането на аквариума.
Ако си само любител,ще можеш да им се радваш без да им подаваш CO2.Иначе можеш да си навлечеш неприятности с водорасли.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!