• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 18:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвет за подобен аквариум (Това истина ли е ?

Започната от Ermak, 26.07.2008 22:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ermak

..... Така въпреки, че в тази тема възникна малак спор аз получих отговорите които исках за което сам много благодарен....
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2Fgx10DXy9.jpg&hash=3279004986be37ebe8dd7fd99822c12ee0c4ec01
Повечето ме упреквате, че не съм чел не съм търсил и т.н. .... да ама не слагам си рака на сърцето последната седмица прекарах свободното си врем тук търсейки нужната информация. Далеч сам от мисълта, че за една седмица сам научил много напротив продължавам да чета но не виждам нищо лошо да искам съвет, че нали форумите са за това да попиташ като незнаеш, да споделиш да искаш съвет поправете ме ако греша. И в крайна сметка темата се на пълни с упреци към мен с хора който взеха да ми смятат финансите и каде да ги харча. Както и да е аз ще си държа на моето ако някой иска да ме махне предполагам има опция "BAN".
И така за да не правя нова тема и не задавам "елементарни въпроси" на друго място промених само заглавието.
Искам да се опитам да направя красив аквариум за вкъщи повечето което изчетох е напално противоречиво на моите амбиции но все пак ще поискам съвет.
Как да гледам рибки в растителен аквариум. Цитат:"Никакви шлаери, барбуси, дискуси (въобще цихлиди) и други едри риби."
От дискусите се отказах заради температурата дайте съвет за други рибки. Барбусите също са ми фаворити или някакви други по едри риби. Същност наскоро ми дойде и една друга идея ... стадо кардинали, неончета ? Дайте съвет какво да правя? Ще се повторя осветлението не е проблем нито торенето но до последно ще се опитам да избегна  CO2 системата. Насочеха ме към една тема за Глутаралдехид (glutaraldehyde) но там има много противоричиви мнения. Някой казват, че не вреди на рибите други се оплакват, че им измират рибките ??? Какво да правя? За инфо аквариума ще е м/у 400 и 500 литра с много растения подобно на картинката ( надявам се )

kratun

30.07.2008 01:13 #1 Last Edit: 30.07.2008 02:02 by kratun
Така!
Много приказки се изприказваха, назряваха безсмислени противоречия.
Предпочетох да изтрия всичко, след първото питане.
Отговорът ми е НЕ.
НЕ е истина.
Ermak, моля те, не бързай да задаваш въпросите си!
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

bigbeer

30.07.2008 04:11 #2 Last Edit: 30.07.2008 04:14 by bigbeer
Цитат на: kratun - 30.07.2008 01:13
Така!
Много приказки се изприказваха, назряваха безсмислени противоречия.
Предпочетох да изтрия всичко, след първото питане.
Отговорът ми е НЕ.
НЕ е истина.
Ermak, моля те, не бързай да задаваш въпросите си!


Кой ти даде правото да заличаваш веществени /писмени/ доказателства?
Кратуне - идеята е добра.. но мерките -не! Какво ще стане накрая от този форум? Ще залезе.. И знаеш ли защо?! - Няма да е само заради теб.. ;)
Всъщност идеята за форум не е, когато някой попита нещо и веднага бива изтрит или пратен да чете 'документацията'.. а съвсем друга, не мисля да я коментирам сега.. В един форум ако възникне спор, тогава модератора се намесва и следи стриктно за изказванията.. по-точно да няма директни обиди или нецензурни думи.. и да се говори по темата - Ако е форум на живо - той може да отнеме на 'грешника' само думата.. но, не и да изтрие казаното /освен ако не разполага с машина на времето.. и да се върне точно преди 'не-трябващото-да-се-чуе-изказване'/ и да дръпне микрофона!
С тази тактика на постоянно триене на съобщения.. нема да се стигне далеч..
След месец.. няма да има и хора които да попитат.. дори нещо тъпо. ;(

За останалите дето искат да допринесат за обогатяването на Световната Енциклопедия има WiKipedia. Не бива да се бърка форум с енциклопедия!

пс. Копие от това мое 'изказване' ще бъде изпратено до администратора.. така, че спокойно може да бъде изтрито.

miTko

Стадо кардинали са добър избор, стадо расбори - също!
Разни мои АКВАРИУМИ 

}|{opukc

Цитат на: Ermak - 26.07.2008 22:15От дискусите се отказах заради температурата дайте съвет за други рибки.

Не че те навивам да се върнеш към дискусите, но високата температура не е проблем за един хубав, голям и добре аранжиран растителен аквариум с дискуси. "Метни едно око тук"-може и две!! *privet*.

http://www.discusbg.com/forum/index.php?showtopic=87

Самият аз имам такъв, както и много хора от този форум. Не много голям и не добре аранжиран :-) *SORRY*, но растителен аквариум с дискуси при 30С/понякога и 32С/. В допълнение към тях/дискусите/ може и пасаж неони или родостомуси да сложиш, още по-ефектно ще е.

Ermak

Цитат на: }|{opukc - 30.07.2008 10:12
Не че те навивам да се върнеш към дискусите, но високата температура не е проблем за един хубав, голям и добре аранжиран растителен аквариум с дискуси. "Метни едно око тук"-може и две!! *privet*.

http://www.discusbg.com/forum/index.php?showtopic=87

Самият аз имам такъв, както и много хора от този форум. Не много голям и не добре аранжиран :-) *SORRY*, но растителен аквариум с дискуси при 30С/понякога и 32С/. В допълнение към тях/дискусите/ може и пасаж неони или родостомуси да сложиш, още по-ефектно ще е.
:) супер са  но ...
Цитат на: iek - 15.06.2008 20:37
Температурата повлиява всички биологични процеци, в това число и фотосинтезата. Най-общо казано увеличаването на температурата би трябвало да доведе до увеличаване на метаболизма, което от своя страна води до увеличена нужда от хранителни вещества, СО2 и т.н. Небалансирането на някои от тези фактори- температура, осветление,СО2, торове ще попречи на развитието на растенията. Надявам се, че ще си направиш изводите.
ПП: проблем ли е за дискусите да се гледат при 28гр.?
ето това прочетох а нали ви казах, че се опитвам да избегна CO2 системата ?

}|{opukc

Ако беше нужно 100% да слагаш СО2/а ти не искаш/, въобще намаше да засягам въпроса. За растения и дискуси не на 100% е нужна система. Просто ще направиш бавен растителен, с нормално/0,5/ осветление и малко торене аквариум. Аз също нямам СО2.
А растенията се адаптират към високата температура без пробем.

Ermak

Добре благодаря. Ще ми покажеш ли снимки на твоя аквариум ?

Predator

 Важно е да разбереш едно много важно нещо - ако нещо от "светата троица" - СО2, светлина и торове - липсва, без значение кое, аквариум като този, който виждаш на снимката е почти невъзможно да направиш!
Този аквариум и другите подобни на него, които виждаш по снимките от конкурсите, най-често съдържат много красиви и здрави растения, но тези растения са съответно и доста капризни.
Има и композиции с по-непретенциозни растения, но тази на снимката не е точно от тях - глосостигмата (и не само тя!), примерно иска много светлина, оттам и много хранителни вещества и много СО2 и ако нещо от тези неща липсва - от личен опит ти казвам, че за няколко дни пожълтява и умира.
Следователно имаш няколко варианта - или си купуваш и слагаш всичко, което трябва (СО2 система задължително) и започваш да си правиш композиция по желание или се ограничаваш до няколко по-непретенциозни растения... или само си даваш парите и гледаш как всичко изгнива.
Ако те е страх от бутилки под налягане, направи си 2-3 бутилки с мая и захар (за естествено СО2 производство) - работата е повече, но резултата е задоволителен и опсност от "взрив" няма  :-), но без СО2 това, което искаш няма как да стане - това е все едно тебе да те оставят на хляб и вода и да те чакат да станеш шампион по вдигане на тежести :-)

AbaddoN

Абе тука намерих един интересен пост, явно няма кой да го чете http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6258.0.html

Лора

Цитат на: AbaddoN - 12.05.2009 15:11
Абе тука намерих един интересен пост, явно няма кой да го чете http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6258.0.html

Къде по точно?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Marrin

Ermak,вместо СО2 система можеш да използваш EasyLife - EasyCarbo.
Това е течен тор за растения с МНОГО висока концентрация на СО2.
Добавя се всяка сутрин 1 час преди включването на осветлението.
Ефекта можеш да видиш на профила ми.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi631.photobucket.com%2Falbums%2Fuu40%2FMarrinn%2FNew%2520Aquarium%2FDSC00098-1.jpg%3Ft%3D1252314601&hash=f55d4067128157863ab9b00779cba17ca0807c94240 лтр;EHEIM PRO3 2180;Phillips Aquarelle 39WT5-2 бр;Sylvania Grolux 39WT5-1бр;СО2-Ferplast;UV-Tet

AbaddoN

Цитат на: Лора - 12.05.2009 15:21
Къде по точно?


Ам на къде ,където не пише че преди да пишеш в нечия тема е хубаво да гледаш от коя година е последния пост :)

YAROSHKH

Много яка тема !   *ROFL*
А какъв е въпроса !? Че асмо отговори виждам ...   *ROFL*   *ROFL*   *ROFL*
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

Similar topics (5)

9151

Започната от tsvety


Публикации: 16
Прегледи: 6590

17915

Публикации: 281
Прегледи: 200687

51339

Публикации: 5
Прегледи: 4145

39161

Публикации: 6
Прегледи: 5749

41494

Публикации: 15
Прегледи: 13209