• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 17:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за помпата Тетра ЕХ700

Започната от Nedospivko, 15.11.2009 23:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nedospivko

значи ето какъв е проблема ми :)  помпата почна да издава страни звуци   :-(  маркуча който вкарва водата в помпата няма проблеми, но като я изкарва от другия изход я прави на много мехурчета от там идва и дразнещия постоянен шум

от къде идва този въздух ???

FHM

Сигурен ли си че маркуча или някоя тръба не е позапушена малко. И аз имах такъв проблем бяха ми се запушили и трабите който засмукват и маркуча след като ги изчистих дебита се усили само в началото имаше балончета за около 2-3 минути и после спряха .

Divane

също така ..възможно е шумът и въздуха да идват от това,че си поставил аератора близо до всмукателната тръба.Ако е така..премести я .

Nedospivko

леко затворих кранчето на шлауха който връща водата в аквариума и вече няма мехурчета и шума спря :) отворя ли кранчето до край (във вертикално положение) пак тръгват една сурия мехурчета

a__andreew

Здравей
Проблема ти е в във вакум помпата за първоначален старт - там има едно уплътнение, което се износва и пропуска въздух. При мен вкарваше въздух и докато открия от къде смуче мина доста време.

Similar topics (5)

4419

Публикации: 10
Прегледи: 6233

3752

Публикации: 10
Прегледи: 5522

42015

Публикации: 4
Прегледи: 2474

26435

Започната от DMitar


Публикации: 4
Прегледи: 3116

40191

Започната от crxx


Публикации: 57
Прегледи: 19834