• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Външен филтър Eheim experience350

Започната от ViperMax, 12.12.2014 19:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ViperMax

Здравейте, купих втора ръка външен филтър Eheim experience350 на 8 месеца. Прави ми впечетление, че от време на време спира. Това нормално ли е? Или е пътник?

saxon

Не е нормално.Виж първо кабел,контакт.

ViperMax

Благодаря за съвета, за съжаление проблема предполагам е по-голям. Проверих кабела доколкото успях - от към щепсела след разклащане и извиване няма прекъсване. Не ми се иска да го режа и сменя с друг тъй като филтъра трябва да е в гаранция и ако го сменя производителя може да не я признае. В другия край към мотора нищо не може да се види - разглобих капака, кабела влиза в мотора а той е "запечатан". Направи ми впечетление, че капака над мотора е доста топъл. Единствената  част която намерих като резервна за мотор е ротора. Някой има ли на идея дали прекъсването на филтъра може да се дължи на проблем в ротора?

zariio

Може нещо да спира ротора.Да му пречи.Провери на ръка като го завъртиш дали нещо не му пречи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ViperMax

Ротора го вадих и почистих леглото и самия него. При въртене на ръка на 1 оборот има две места където леко задържа, но според мен (не съм инженер) това задържане е от магнитното поле което се създава между ротора и статора.

Caxapa

Какво ще рече  от време на време спира? Сам спира и сам тръгва или трябва да го изключиш и като го пуснеш  тръгва? Без да го пипаш пробвал ли си да изключиш жцелия разклонител  в който е включен канистъра и да пуснеш пак? Доста варианти има докато се установи  къде е причината. Шум от работа?

a__andreew

Здравейте, колега когато си свалял ротора и двете ли гумички бяха на местата си? Да не паднала някоя при сглобяването и от там да ти прави номера. Другия вариант е удължителя да е с по отворени контакти и от там да не дава контакт самия щепсел. Ако не успееш да се оправиш все пак има гаранция се възползвай от нея.

Similar topics (5)

5079

Публикации: 15
Прегледи: 6288

21587

Започната от meshov


Публикации: 8
Прегледи: 8529

40881

Публикации: 13
Прегледи: 5352

1921

Започната от Тони


Публикации: 12
Прегледи: 5993