• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

в кои случаи е необходимо подаването на кислород

Започната от federal, 12.11.2007 17:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federal

Тъй като използвам вътрешен-потопяем лабиринтов биофилтър, който подава само струя вода без да я смесва с кислород с маркуч подаван от вън,както имат възможност останалите, нужно ли е да пусна подаването на такъв отделно с помпа и камъче? Струята сега съм я насочил към повърхността на водата и до колкото знам от самото движение на водата, тя се обогатява с кислород.

zambo

Когато е пренаселен аквариума е необходимо подаване на кислород .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

MeTogu

Според мен ако ти е голям аквариума и не е пренаселе е напълно излишно.Аз на моя не подавам.Аерира се само от задвижването на горния слой на водата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

lz3cv

Ако имаш достатъчно растения също не е необходимо да се подва кислород.
Но тъй като въпроса в темата е "В кои случаи се подава.." аз например се сещам за един - при болни риби и третиране с някои лекарства се налага аериране.

ata_nas

Ако гледаш дискуси в този аквариум е задължително подаването на кислород!

CellebrO

Имам подобен въпрос за това пиша в тази тема.
В момента съм с филтър aquael 1,но поради някаква причина не засмуква въздух по тръбичката извън аквариума.(скоро ще разбера защо,но до тогава...)
аквариума е 80 литра и вътре има 17 рибки и доста растения
Този тук -> http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,9896.0.html
Да се притеснявам ли или не?
Beauty is in the eye of the beholder.

kamos

Вдигни филтъра по нагоре, и провери да не е задръстен пълнежа.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

CellebrO

помпата ще я оправя,въпроса е дали аерира достатъчно по този начин или трябва да подавам допълнително кислород.
Дори и да може да пуска балончета,ще ги спра ако не са необходими.Въпроса е дали са?
Beauty is in the eye of the beholder.

MeTogu

Не ти трябва допълнително подаване на кислород.Ама ти е малко мътен аквариума.Няма да е лошо да опресняваш по често хем ще се избистри,хем и кислород ще имаш повечко!
Успех!  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

CellebrO

Ами той аквариума е на 3 дена :) Ще се погрижа за опресняването,мерси за отговорите.
Beauty is in the eye of the beholder.

RazorJack

абе незнам дали при всички става така ама поне при мен като бълбукам в аквариума и цялата стая се омирисва на риба :) щото въздуха дето го пускам вътре изкарва навън миризливия въздух дето е под капака ...

аз вече половин година карам без проблеми без да подавам въздух ама скоро си взех аератор щото мисля да правя чист размножителен съд и реши да видя кво ще стане ако сложа камъче и в големия аквариум и ..  :-!

lz3cv

Стабилизиран и добре поддържан аквариум не би трябвало да мирише според мен. Дано не греша де, но така си мисля.
Съдейко по моя - аз не аерирам и пространството под капака даже не се проветрява. Въпреки това, като отворя сутрин да храня, на нищо не мирише.
И малко шега : Защо не мирише? Да не би да не правя нещо както трябва?

ata_nas

Миризлив въздух-недобра индикация (меко казано).

Similar topics (3)

14311

Започната от ceco_rs


Публикации: 4
Прегледи: 3183

12306

Публикации: 4
Прегледи: 2690

20465

Публикации: 14
Прегледи: 7293