• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Търся съвет за аквариум

Започната от Face, 23.10.2008 11:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Face

23.10.2008 11:22 Last Edit: 23.10.2008 11:30 by NO CARRIER
Здравейте,

Искам да си взема аквариум и съм пълен лаик на по темата. Ще гледам 10-20 рибки не повече, гупи, хелери и някой друго сомче (знам че сомчетата има имена но не знам какви са). Ще гледам такива рибки понеже ми харесват, такива съм отглеждал преди и се справят с тяхното отглеждане :). Искам аквариума да ми е оборудван и затова смятам да си взема на някой фирма която предлага такива. Проблема е че не знам колко да е голям. Мястото ми е около 50сх дължина и 35 широчина. Също ми се иска да бъде тихо, не помпата за въздух да ми вдига шум (преди имах която направо едвам се издържаше :) )
Идеята ми е да бъде малко, красиво и да не вдига шум.
Можете ли да ме насочите към подходящ модел и марка на аквариум.

Ant0n86

Здравей, добре дошъл във форума  :-)

Първо си избери размер на аквариума. Писал си, че не знаеш колко да е, но щом имаш място 50 х 35 см ти препоръчвам да го използваш на максимум. Относно това да бъде тихо - повечето нови филтри са тихи, така че не се безпокой.

Относно марката имаш два избора. Китайски или други с високо качество. От китайските например SUN-SUN, а от качествените Ferplast (Италия), sera (Германия), Juwel (Германия) и други. Предполагам се досещаш, че в качеството и цените на китайските и останилите има доста разлики  :-) Можеш да провериш в секция "Магазини" за това къде да намериш аквариуми.

Успех  *THUMBS UP*

Face

Благодаря,
ще видя какво се предлага и като избера ще кажа какво съм избрал :)

Face

Да попитам, само това ли са комплектите който се предлагат от Sera
http://sera.de/index.php?id=382&L=15&type=http
Понеже не намирам желания размер и се чудя дали е само това, понеже с немския не мога да оправя, а в българскта секция има само това.
: 24.10.2008г 11:11ч
Да попитам, ако нямам нагревател дали ще е проблем за гупи и хлери?
Тоя модел ми пасва идеално на размерите, но няма нагревател.

zambo

Ако ще го държиш в обитавана стая може и без нагревател .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Ant0n86

Аквариумите на Сера, които се внасят в България можеш да видиш тук:
http://miazoo.com/showcategory-%C0%EA%E2%E0%F0%E8%F3%EC%E8.html/223

Това е сайтът на фирмата вносител на Сера за България.

Аквариумите на Ферпласт, които си си харесал наистина нямат нагревател, но можеш да им купиш допълнително, ако сметнеш за необходимо. Гупите например без проблеми живеят и на 20 градуса  :-)

Joro Vn

     Аз лично бих те посъветвал да не слизаш под 23-24 градуса и да нямаш резки и големи температурни скоци, особено за гупи и хелери. Не че ще умрат от студ, но точно тези риби са с най- много селекции и това е довело до по- лабилна имунна система. Ниските температури и скоковете водят до отключване на доста заболявания при тези риби. Няма да загубиш почти нищо, ако си купиш едно нагревателче. Без него после може да ти нараснат разходите. :-)

Face

Благодаря за съветите.
Спрях се на Cayman 40 на ферпласт, понеже идеално ми пасва на мястото което имам. Ще си взема и нагревател, който е посочен за аквариума bluclima 50w. Днес ще ги поръчам всичко :)

Face

Аз да се похваля, вече съм горд собственик на аквариум :) :-P Имам вече и няколко рибки. :-)

Деян

Дай повече информация.

Face

Аквариума е Cayman 40 на ферпласт. Оборудването му е филтър Blucompact 02, нагревател bulclima 50w, лампа 8w, термометър, 1 - кило(на око) мозайка  :-D, 3 изкуствени растения. Имам няколко гупи, хелери една мулинезия (нямаше повече в магазина) 4-ри сомчета само, че не им знам точно породата, едните се лепят за стъклото другите не се. (казаха ми имената, но не ги запомних)
Само, че има един хелер и две гупи умрели за 24 часа :(, да видим какво ще стане следващите дни.
п/с едната мъжка гупа много е красива поне на мен ми харесва много де, ще я снимам тия дни да я покажа :)
п/с И синът ми много им се радва :):)

Деян

Сомовете които се лепят са Анциструси, за другите може само да се гадае.Рибите сигурно загиват, защото си избързал и не си изчакал стартовия период.Вземи си живи растения.Поздрави. :-)
: 09.12.2008г 18:06ч
А да, и за да имаш живи растения ти трябва доста по-силно осветление.

Face

И ей сега видях, че са се родили 3 рибета  *THUMBS UP* Поразмърдаха тия рибоци през последния час, явно е било заради това :)

deian555 - мерси за съветите :)


Face

Измряха ми рибки :(
Купих си общо 18, досега умряха 10 и една малка от родителите се :( Това от понеделник.

kalin.dimitrov


Similar topics (5)

43101

Започната от biel


Публикации: 4
Прегледи: 2256

17679

Публикации: 5
Прегледи: 6052

15340

Публикации: 11
Прегледи: 5495

37145

Публикации: 11
Прегледи: 5228

57476

Публикации: 11
Прегледи: 3756