• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 02:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Sicce Shark 800

Започната от ARCHEON, 01.03.2013 17:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ARCHEON

Здравейте,
От няколко дни имам Sicce Shark 800 и не мога да изкарам по-фина струя балончета въздух пред филтъра.
Според описанието на Sicce това е "много сложна Вентури система, позволяваща по-добро обогатявване с кислород"...
Та въпросът ми е дали това му е минималния дебит въздух или филтърът е дефектен та да го връщам обратно на търговеца, който дори не си направи труда да попълни гаранционната карта (не бил нужно, каза дамата)
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

tomatomov197

  Защо ти е струята балончета ?  Като мърда повърхността на водата течението , прави най-доброто обогатяване с кислород .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

todorov todor

имам същия филтър колега от близо 1,5година и балончетата са точно такива и това не е проблем а и имаш и други режими на работа-аз съм адски доволен досега  :-)

Caxapa

Здравей Ники! Толкова ли е необходимо да прави балончета? Въздушна помпа с добро налягане и добро камъче върши по-добра работа.  Ако е до този филтър..хм.. имам от тази серия един който мисля все още се търкаля из апартамента ми във Варна и Август като си дойда ще ти го дам...  да си правиш балончета с него  ;-) Инак може и балончета от СО2 в  *DRINK* като за мен само Сода с лимон  *bg*  На филтъра  му липсва май само държача за стъклото. И не на последно място.. Рекламите на разните фирми предлагащи аквариумни филтри се стремят да постигнат резултати на база главозамайващи суперски  трикове. За мен филтър с флейта е за предпочитане пред другите. Флейтата  можеш да я насочиш в удобен за теб ъгъл и да ти раздвижва повърхноста на водата/както е казал колега по-горе в поста си/ и така да обогатява водата с кислород.

Similar topics (4)

37042

Започната от protel111


Публикации: 3
Прегледи: 3412

37898

Публикации: 3
Прегледи: 2411

30586

Публикации: 3
Прегледи: 2696

37397

Започната от todorov todor


Публикации: 11
Прегледи: 5750