• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Шкаф за аквариум

Започната от batefaio, 28.02.2012 13:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

batefaio

Здравейте, сглобих шкаф от ПДЧ 18мм, като гърба е вписан и му сложих 8 крачета. Като качих аквариума обаче/265 литра/ нещо ме обзеха съмнения дали ще го издържи. Как мислите, да се притеснявам ли?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg706.imageshack.us%2Fimg706%2F7268%2Fdsc00069jp.jpg&hash=fefc60e02157637751ac29f7127f0ec652498496


svetlyo_89

мисля няма проблеми но маи ще е по-добре да си легне на земята без крачета !

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

batefaio

Оказа се, че не е равен пода и се наложи да сложа крачета. Ок, почвам да го пълня с вода, стискайте палци и за аквариума и за шкафа :-)

protel111

няма ли да му сложиш вратички, дупки за маркучи и за кабели. Или просто пробно ще го пълниш.

Асен Евгениев

Щом толкова се притесняваш, да бяхте седнали 5-6 човека върху шкафа
да го изпробвате. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Дискус

Наливай смело! Няма да имаш проблеми.

batefaio

Пробно ще го пълня, има вратички, за дупки чакам още филтъра от ибей, бе сядахме, само аз съм 140 :-D
Ама като видях аквариума какво чудовище е - предния е 60 литра, викам чакай да питам патилите *THUMBS UP*
Вече е пълен :whistle:


Чакъров

Аз бих сложил и ъглови планки по ъглите ( отляво и отдясно ) , но щом вече аквариума е пълен и нямаш проблеми значи нямаш място за притеснение.

mkolev

Колко ти излезе като пари шкафа?

Nikiengi

Ами честит ти нов аквариум, и да го направиш както сърце ти иска! Пък и да пуснеш снимки на вече обзаведения.  :-)
Какъв филтър си поръчал (ако може дай линк).

радо80

а няма ли да има вратички по него, защото иначе изглежда като секция

batefaio

Шкафа поръчах в Съливера, с панти и крачета излезе около 120-130 лева, ама самия ПДЧ е на Егер и е скъп - 112 кинта плоскостта. Филтъра е Флувал 405 втора ръка, уж с нова медия, ама в ибей винаги има изненади - понякога приятни, понякога - не толкова :-D http://www.ebay.co.uk/itm/260947732922?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649   /на 45 го платих/
Нямам още концепция за аквариума, единствено знам че искам кварцов пясък, търсих на 2-3 места които ми посочихте в темата и нямаше 3-5мм. Като риби имам 6 понаедрели трихогастера, 2 калихта, 2 анциструса и един гибицепс. Мисля да взема няколко скаларии. За растения не мисля още, понеже нямам идея за осветлението :-[ Стават бавно нещата, но с ограничено време и средства е така *dontknow* За сега стискам палци да дойде филтъра, че това е втория дето поръчвам, първия го бил изтървал като го пращал, върна парите ама ми загуби 10тина дни :duvar:

Similar topics (5)

22758

Публикации: 4
Прегледи: 2829

50530

Публикации: 8
Прегледи: 4784

13270

Публикации: 10
Прегледи: 5541

41128

Публикации: 4
Прегледи: 3441

18157

Публикации: 4
Прегледи: 3489