• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 09:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвет за канистър

Започната от walkabout, 22.10.2009 18:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abv

ехейма ще ти даде реална производителност. моя е 1000л/ч ,другите ми фитри ги изредих какви са.Знаеш ли кой е значително по мощен?И има реална прозводителост?ЕХЕЙМА ,ако ти го дават и с пълнежите си струва.За сравненение 1л ехейм керамика= 3-4 л сипоракс ..т.е най добрия.Ти си прави извода.1л керамика ехейм струва 40лв...

walkabout

Здравейте! В крайна сметка се спрах на Тетратек 700. Преди малко го стартирах. Доста зор видях, докато го обезвъздуша, но в крайна сметка успях.
Благодаря ви за съветите!  *YAHOO*  *lock

bigbeer

Добър избор си направил!  *THUMBS UP*

BOJO

Цитат на: walkabout - 28.10.2009 16:25
Здравейте! В крайна сметка се спрах на Тетратек 700. Преди малко го стартирах. Доста зор видях, докато го обезвъздуша, но в крайна сметка успях.
Благодаря ви за съветите!  *YAHOO*  *lock

Честито за новата придобивка.

За моя вкус е слабичка тази филтрация :)

walkabout

За 100 литра мисля, че ще ми е достатъчна.  *DRINK*

gecatax

За обезвъздошаването аз пробвах с бутона ама си е голяма хамалогия, затова направих така:
след като свързах всичко, изкарах кривата пласмаса на флейтата засмиках малко и после то от самосебе си се напълни.
Честито!
Аз съм доволен от него, по-тих е от компютъра на брат ми!
Поздрави!

-250л.

bigbeer

Цитат на: gecatax - 28.10.2009 18:59
За обезвъздошаването аз пробвах с бутона ама си е голяма хамалогия, затова направих така:
след като свързах всичко, изкарах кривата пласмаса на флейтата засмиках малко и после то от самосебе си се напълни.
Честито!
Аз съм доволен от него, по-тих е от компютъра на брат ми!
Поздрави!

Точно така се прави!  *THUMBS UP* Така се точи и ракия от бурето, де.  *DRINK*

gecatax

Цитат на: bigbeer - 28.10.2009 22:05
Точно така се прави!  *THUMBS UP* Така се точи и ракия от бурето, де.  *DRINK*
Тъкмо преди няколко дена и наща стана, ама е още прясна за  *DRINK*

-250л.

valnata

Аз завивам маркучите, отварям крановете започва да се пълни, и след като се напълни до горе включвам филтъра. Налага се само да го наклониш филтъра за около минута докато изкара въздуха. Моят филтър е атман, но това едва ли има значение.

kolaksazov

Моят е Tetratec 1200, но вече втори.Първият протече на 6 ден и след месец ходене по мъките го смениха с чисто нов, който работи без проблем 9 месеца.При старта пълня кофата с вода, затварям капака, отварям крановете и с три четири натискания тръгва.И между другото тези Тетри са 100% Китайски.Синият шарен кашон на който никаде не пише Made in Germany е пъхнат в обикновен картонен(който търговците махат) Made in China. 

walkabout

На моя пише Made in Germany, даже описанията по кутията са първо на немски и после на английски. Ама дори и в Китай да ги правят, то вече всичко се прави в Китай, както някой спомена, сигурно вече и киселото мляко ще вземем да го внасяме от там.
Вече мина една седмица и аз съм много доволен от филтъра. Безшумен е, водата е много чиста, гледам 24 рибета в аквариума.  *YAHOO*

gecatax

Цитат на: kolaksazov - 30.10.2009 06:14
Моят е Tetratec 1200, но вече втори.Първият протече на 6 ден и след месец ходене по мъките го смениха с чисто нов, който работи без проблем 9 месеца.При старта пълня кофата с вода, затварям капака, отварям крановете и с три четири натискания тръгва.И между другото тези Тетри са 100% Китайски.Синият шарен кашон на който никаде не пише Made in Germany е пъхнат в обикновен картонен(който търговците махат) Made in China.  
Незнам може само на ЕХ 1200 да пише така на моя ЕХ 700 си пише само Made in Germany.
Като чета ЕХ 700 е много по-читав от по-големия си брат ЕХ 1200!
Аз лично махнах ватат на моя че на 1 седмица дебита падаше много!
Аз имам един въпрос към  bigbeer с какво чистиш кривите на флейтата и на смукателната тръба (това в което се вкарва маркуча)
Поздрави!

-250л.

Caxapa

04.11.2009 15:40 #27 Last Edit: 04.11.2009 17:42 by Caxapa
Нека да се опитам и аз да ти отговоря. Има едни четки като на настръхнало коте опашката и завършва с пресукана тел. Има различни дебелини  и с тях се почистват маркучите,флейтите и другите дупки по канстрите.
Предполагам съм бил полезен макар и самонатрапил се.  *THUMBS UP*

bigbeer

И аз ползвам точно такава от магазин 1001 стоки купена ;)

discus


Similar topics (5)

53257

Публикации: 6
Прегледи: 3779

35999

Публикации: 12
Прегледи: 4624

17598

Започната от todorov


Публикации: 2
Прегледи: 2435

34946

Публикации: 3
Прегледи: 3604

16765

Публикации: 5
Прегледи: 3183