• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с филтър Сера Фил 900

Започната от bobynfs, 10.01.2008 12:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bobynfs

        Проблема е следния при всяко затваряне на филтъра (като преди това е отворен да се почисти) започва да сълзи от уплътнението на капака. Намазано е добре със вазелин и по уплътнението и под него и по ръба на кофата където опира уплътнението и пак лекичко сълзи.
        Предния път пак ми направи същия номер и чак от 3-тото затваряне горе долу се оправи много лекичко сълзеше но на 2-рия ден вече спря. Сега като го отворих 2-рия път да го намажа по обилно с вазелин избърсах уплътнението добре за да го огледам дали е напукано някъде но не е  *dontknow* Изглежда си здраво и читаво! Това е 4-тото или 5-тото отваряне на филтъра от както е закупен (НОВ) и го затварям много внимателно  *mislia* . Някои със подобен филтър има ли такива проблеми или аз ли нещо бъркам при процедурата с намазването и затварянето или ......... и аз не знам вече  *SORRY*
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

zambo

 Никога не съм имал такъв проблем , поне досега . Не е нужно много да го мажеш с вазелин . Щом капака прилепне хубаво към кофата не би трабвало да сълзи . Според мен не наместваш добре уплатнението .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

bobynfs

Там е работата, че няма как да го мажа добре! правя следното махам уплътнението и намазвам с вазелин мястото където ляга след това което изкача го размазвам по външната част на уплътнението и на места където недостига слагам още и след това правя едно леко ръбче със вазелина на кофата, че при слагане на капака да се запечата добре...... и резултата е същия пак лекичко сълзи  *dontknow*
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

zambo

Уплътнението само го намествам , ако има нужда , много леко го намазвам и нищо повече . Полагам повече старание при наместването на капака , да пасне добре към кофата . Пробвай с по-малко смазка .
Успех
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

plant

Щом не става с вазелина-отиди в един магазин за лагери и си купи същия "О" пръстени и пробвай с него.
Успех!

abv

имам същия проблем със серафил 1100 какво е  решението връщане ли ?(в магазина)

Joro Vn

     Ако стане рецидив, най- добре връщане. Все пак е въпрос на лична преценка.

kolaksazov

Моят проблем беше с Тетратек 1200.Работи две седмици и протече.Мазах уплатнението с вазелин, свинска мас... Върнах го в магазина и след 1 месец ходене по мъките го подмениха с чисто нов,като първия замина за ремонт с допълнителни керамични пълнежи на мястото на пласмасовите топчета, които се изпариха за този един месец.Още не съм пуска новия, но ми направи впечатление опаковката Обикновен картонен кашон със надпис MADE IN CHINA, а вътре друг цветен и луксозен с надписи Тетра и прослувутата гаранция от 3 години. 

abv

разбрах от къде ми беше проблема филтъра не тече  :-).
Останалата жода която се събиира под скобите се стича като се наклони като се истръска хубаво и няма проблем хващах го обръщах го не тече всичко е ок и според мен е много добре филтърчето.
Мерси на всички които се отзоваха.
И 1 друг въпрос този филтър за 200 л аква колко ли често ще трябва да се чисти в аквата ще има 9-10 малии дискуса около 4см?

Ant0n86

Цитат на: abv - 16.04.2009 22:07
разбрах от къде ми беше проблема филтъра не тече  :-).
Останалата жода която се събиира под скобите се стича като се наклони като се истръска хубаво и няма проблем хващах го обръщах го не тече всичко е ок и според мен е много добре филтърчето.
Мерси на всички които се отзоваха.
И 1 друг въпрос този филтър за 200 л аква колко ли често ще трябва да се чисти в аквата ще има 9-10 малии дискуса около 4см?


Доколкото разбирам, въпросът ти е колко често трябва да се чисти филтъра. И аз имам същия и на 5-6 месеца му пада доста дебита, при което се налага промиване на филтърните пълнежи.

Similar topics (5)

39327

Публикации: 11
Прегледи: 5551

10914

Публикации: 1
Прегледи: 2937

5293

Публикации: 5
Прегледи: 3767

24066

Публикации: 13
Прегледи: 6254