• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.05.2024 13:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем?

Започната от binaz, 20.12.2012 23:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

binaz

Здравейте, за първи път пиша във форума затова ме извинете ,защото не съм сигурен дали темата е за правилната секция.Имам нещо като проблем ,който искам да споделя със някой компетентен в раздела "филтри".Закупих канистър "Tetra EX700" ,тих,с добър дебит и т.н. но има нещо което ме мъчи.Тръбата която извежда водата от филтъра и влива в аквариума,не стига до повърхността,след което както се досещате водата трябва да пада като водопад=шум!Дали някой може да ми предложи някакво решение на това проблемче,защото на мен ми идва само един вариант,някаква междинна 5-6 сантиметрова тръба коята да наставя? Моля за помощ!

Благодаря предварително!
250l. / Tetra EX-700 /

Caxapa

Правилно си се досетил. По принцип маркучите   които ползваме си ги нагласяме според това къде поставяме филтъра, като естествено е близо до аквариума или под него скрит в шкафа. Има едни закривени тръби като бастунче на които  нанизваме маркуча.Едната стига до дъното (тази която засмуква водата) като е с цедка за да не се вмъкне някоя риба, охлюв или скарида. Другата тръбичка  е подобна но малко по-различна която е снадена с тръбата наречена флейта(една такава с дупчици по нея като свирка на овчар. Тя е на 2 пръста  под горно ниво на водата и дупките са насочени така, че когато сменяме водата на аквариума да не започне да пръска като фонтан и да направим беля с ток или наводнение.

binaz

Ясно,благодаря за бързия отговор!
250l. / Tetra EX-700 /

Caxapa

Имах предвид, нагласяме дължината на маркучите, но предполагам си ме разбрал.

binaz

Да ,благодаря отново! :-)
250l. / Tetra EX-700 /

Similar topics (5)

4502

Публикации: 17
Прегледи: 11175

51470

Публикации: 0
Прегледи: 1514

1774

Започната от Raven


Публикации: 10
Прегледи: 5906

38506

Започната от Rage


Публикации: 15
Прегледи: 8122