• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Препоръка за Канистър/Външен филтър.

Започната от mario_gg, 20.06.2014 14:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mario_gg

Здравейте планувам да взема аквариум 150/45/55.
Имам нужда от съвет за филтриращата система.
Благодаря предварително.

bunzip2

Цитат на: mario_gg - 20.06.2014 14:22
Здравейте планувам да взема аквариум 150/45/55.
Имам нужда от съвет за филтриращата система.
Благодаря предварително.

Какви риби ще гледаш в този аквариум и колко населен планираш да бъде.

mario_gg

8 Скаларий на около 2 години, 5 Боций по 12 см , 2 барбуса 4см ,2 рамирезета 4см  и 6 сомчета.
Пише се Скаларии, Боции.. Къде има дума в мн.ч  която завършва на "Й"?

bunzip2


mario_gg

Супер трябваше да питам първо вместо да си губя време в нета.
Благодаря.

bunzip2

Цитат на: mario_gg - 20.06.2014 16:15
Супер трябваше да питам първо вместо да си губя време в нета.
Благодаря.

Ако искаш се консултирай и с други колеги. Ще събереш различна информация.
Въпросния филтър, който ти показах е китайски (аз използвам същия, само че 1000 литра, за 2 пъти по-малък аквариум и съм доста доволен).
Има и други марки, немски които уж харачат по-малко ток и т.н. (или поне така се твърди). Не съм използвал друг, освен китайчето, което е с доста ниска цена в сравнение с разни други прехвалени марки. Но пък съм доста доволен, и мисля, че няма да съжаляваш.

Чуй и други мнения все пак, и си направи изводи сам :).

Между другото - във форума има поне 10 такива теми, пробвай с търсачката. Ще ти е полезно намереното инфо.

vanko77777

За този аквариум по добре  да сложиш два канистъра за по добра филтрация предвид дължината на аквариума
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

bunzip2

Два канистъра според мен е излишно. С един ще има достатъчно биохимична филтрация. Може комбинация с един вътрешен за механичната, и всичко ще е ОК :)

Caxapa

Аз също подкрепям мнение за два канистъра при тези размери на аквариум.

bunzip2

Казах излишно, защото керамиката от единия канистър е предостатъчна за биохимичната филтрация. Литрите не са чак толкова много. Според мен дали ще сложи вътрешен с добър дебит, или втори канистър, разлика в качеството на пречистване няма да има, само дето с втория вариант е по-скъп, а с първия ще има филтър, който ще вижда в аквариума си.

Според мен въпрос на личен избор вече :)

vnh

Според мен ето това си заслужава в момента, не знам до кога ще са в промоция
http://www.emag.bg/aksesoari-za-akvariumi-i-terariumi/jbl/filter/tip-f1367,v-nshen-filt-r-v4818/c

mario_gg

http://www.jbl.de/en/aquatics-freshwater-products/detail/4347/jbl-cristalprofi-e901-greenline
Това взех беше в промоцията на аквариума и съм много доволен толкова тих филтър не бях виждал.... неможеш да го чуеш/

sVGNsali

Добро утро..  :coffee:
Аз също обмисля нов аква, с подобни размери. Средно залесен аква, с дребни пасажни риби, 2-3 вида, общо около 100тина
бройки.
И сега като прочитам темата, се замислих,ако има два канистъра, как трябва да се групират тръбите? Някой би ли дал идея?
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

zariio

Слагаш ги в двата края филтрите срещуположно и готово.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

_Kirilov

Цитат на: sevginsali - 25.07.2014 08:40
Добро утро..  :coffee:
Аз също обмисля нов аква, с подобни размери. Средно залесен аква, с дребни пасажни риби, 2-3 вида, общо около 100тина
бройки.
И сега като прочитам темата, се замислих,ако има два канистъра, как трябва да се групират тръбите? Някой би ли дал идея?

И сифоните и маркучите от които излиза водата с едната страна на аквариума да правят течение към другата му надлъжна страна без никакви флейти и щуротии. Тествано на 2 аквариума с дължина 150см , като единия е 500л .

*DRINK*

Similar topics (5)

11188

Публикации: 2
Прегледи: 2637

30819

Публикации: 4
Прегледи: 3830

58734

Публикации: 32
Прегледи: 15618

4653

Публикации: 7
Прегледи: 4091