• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

помощ за аквариум

Започната от petar99, 06.04.2012 15:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petar99

здравейте всички! още нямам аквариум,но смятам скоро да си взимам. може ли някой да ми помогне в избора на аквариума и екипировката. харесал съм си няколко модела,но бих искал мнението на професионалисти. например този хубав ли е: http://www.akvariumi.eu/sunsun/item/sunsun/hr-500b.html и ако става може ли да ми кажете подходяща екипировка.  *THUMBS UP*

raadkoo

Здравей  :-) Относно "екипировката" ще въздържа да се изкажа цветущо  :-D защото не съм запознат как се катери с аквариум. Таа за 50 литра аквариум с тая цена не си заслужава. Има тук достатъчно добри майстори и на аквариуми и на капаци и шкафове за тях, от които ще си много по-доволен от тоя сънсън.

Dakata85

Почни от това, какво искаш да гледаш в него. За мен е много пари ! Може да си вземеш лепен за по-малко парички.

Билио

Преди да предприемеш каквато и да е била първа стъпка прочети това:
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98

След,като прецениш какви риби ще гледаш,отвори ОТДЕЛ-ПРОДАВА,там колегите продават също много добри аквариуми на доста по разумни цени.Те ще те насочат най-добре за всичко останало.Успех  :-)

petar99

за рибите,които смятам да гледам, засега съм решил две рамиризета (един приятел има бременно и ще ми даде бебета), много искам поне два звездни анциструса (от варна съм и си нямам никаква представа откъде да намеря и по възможност да са бебета), две скаларий, 5 червени неона, два женски и един мъжки хелера и мога ли да гледам с тях два трихогастер леерита

   пп: смятам да поддържам постоянна температура от 26 градуса

Bolta

Цитат на: petar99 - 06.04.2012 15:43
за рибите,които смятам да гледам, засега съм решил две рамиризета (един приятел има бременно и ще ми даде бебета), много искам поне два звездни анциструса (от варна съм и си нямам никаква представа откъде да намеря и по възможност да са бебета), две скаларий, 5 червени неона, два женски и един мъжки хелера и мога ли да гледам с тях два трихогастер леерита

   пп: смятам да поддържам постоянна температура от 26 градуса
За тези риби, които си изброил, ще ти трябва поне 120-150 литра аквариум. След това съм сигурен, че ще искаш още риби да прибавиш, така че направо мисли за един 200 литров. ;-)
ПП: Тази температура си е ОК за повечето тропически риби. *THUMBS UP*

petar99

и да попитам, ако изключим цената на аквариума, хаубав ли е
а и имам място за максимум 55 литров,защото смятам да си го слагам в стаята

Дискус

Не. По добре си направи поръчков за тези пари.

petar99

а поръчковия стъклен ли ще, защото мой приятел, който ме запали по акваристиката каза че професионалните се правят от някакъв друг материал

Дискус


petar99

от какъв материал ще е поръчковия и колко ще струва за 55 литра

raadkoo

Първо си уточни с какво място разполагаш дължина и ширина за да те насочим към най-подходящия вариант. Все пак затова отваряш тема. Във Варна има двама много добри професионалисти който изработват аквариуми с капаци и шкафове. Но както те посъветваха - колкото по-голям толкова по-добре по куп причини. Едно 60 литрово аквариумче излиза към 25 лв. и като за начало филтърче 15-тина лв. осветление също толкова и вече шкафа и капака е малко относително, но има доста теми за самоделни такива или можеш да си поръчаш и пак ще ти излезе по-изгодно от готов комплект. Ще можеш и да променяш в последствие всичко което не те задоволява, а това е неизбежно с натрупване на опит.

petar99

мястото с което разполагам е:
дължина:55см
широчина:37смсм
височина:45см
:-)

raadkoo

Добре. Дал си много точни размери предполагам е някакъв рафт от секция или нещо подобно. 55/35/35 ти е 67 литрово аквариумче... примерно де. Прецени си мястото да можеш да бъркаш без проблем в аквариума и също така за разклонител ако няма на удобно в близост. Ето: http://aquariumbg.com/forum/terra-aqua/ и http://aquariumbg.com/forum/akva-dizain-armano/akvariumi-39769/msg376602/#msg376602 разгледай им изделията и си прецени.

petar99

06.04.2012 21:47 #14 Last Edit: 07.04.2012 09:15 by petar99
искам да блгодаря на всеки който е писал в темата. в магазина дискус един приятел ми намери аквариум оборудван 40 литров, но сега като погледнах каква работа върши ANTUNI има голям шанс скоро да им с една поръчка повече. и ако случайно попадне на темата да ми каже моля колко струва един аквариум сразмери 55\35\40 дължина, ширина, височина + капак обикновено 6мм стъкло (няма гаранция че ще поръчам)

Similar topics (5)

51799

Публикации: 11
Прегледи: 4596

16580

Публикации: 8
Прегледи: 6283

42110

Публикации: 9
Прегледи: 4331

21296

Публикации: 4
Прегледи: 5358

2495

Започната от Goshko


Публикации: 15
Прегледи: 8074