• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Питане за маркучите на външния филтър

Започната от stanilabg, 18.06.2010 09:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanilabg

От край време използвам силиконови маркучи (16 х 22), които се продават в Баумакс и Хорнбах. Обаче след известно време употреба някак си се втвърдяват. Бих искал да попитам, дали могат да се ползват някакви други маркучи, като тези например. Дали не се нацепват бързо? Ако нямат този накрайник, като на снимката, ще може ли да се стегнат с скоба?
Дайте някакви идеи. :-)

ogogogo

Можеш разбира се но без гумения накрайник ще ти е трудно.
Но те се продават като резервна част към канистрите на Флувал,
и са си с гумените накрайници.
Един канистър в къщи беше с такива и 4 години не се нацепи.
Пък и нали пералнята е с такъв маркуч и не го сменят по 10-15
години хората.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

stanilabg

И аз това си мислих, за пералните. Повече ме притеснява, дали няма да се задържат боклуци в свивките?
Намерих и такава. Пише, че лесно се огъва, устойчива на счупване, на химически материали, на атмосферните условия и на всичкото отгоре е с гладка вътрешна повърхност. :-) Друг е въпроса, дали ще има някъде по магазините - он-лайн не ми се пазарува, няма как да я пипна с ръка.

abv

Аз преди време когато търсих маркучи,съвсем случайно намерих един магазин който е за маркучи всякакви във Варна.Цената беше 2-3лв на метър бяха прозрачни за хранително-вкусова промишленост.100% има такива магазини в София и Пловдив но трябва търсене и питане.
Ако все пак някой който му трябват маркучи и има път към Варна тоя магазин се намира до бензиностанция "ЕКО" която е до гарата, улицата май беше девня.

Similar topics (5)

11110

Започната от deadman93


Публикации: 11
Прегледи: 7304

30819

Публикации: 4
Прегледи: 3830

56362

Започната от baldjiska


Публикации: 1
Прегледи: 1841

4653

Публикации: 7
Прегледи: 4089

22934

Публикации: 4
Прегледи: 2478