• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.05.2024 09:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Няколко въпроса за вътрешни филтри

Започната от dreamfool, 28.02.2008 13:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dreamfool

Здравейте!
   Сложих си на двата аквариума вътрешни филтри - има ли смисъл да слагам приставката за въздух или може да работи без нея и директно да се филтрира водата. И ако да трябва ли да подавам въздух в аквариума - 30л.
   Втори въпрос - вътрешен филтър пак китайски , флейтата е над водата и не подавам въздух. Трябва ли да подавам въздух? 20л. (аква)

nina

Никъде не е необходимо да подаваш въздух допълнително, след като вече работи филтър, той сам си насища водата с кислород. И ако флейтата не ти харесва, можеш да я махнеш, не е необходима.

zambo

Допълнително подаване на кислород е необходимо ако аквариумът е с много растения , пренаселен с риби и работеща  СО2 с-ма.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

dreamfool

В 20л. с флейтата имам бебета - 5бр. и две сомчета с не много растения.
В 30л. гледам 3 хелера, 1 молинезия, 1-сомче и 5 плати. В него излизат балончетата, а в малкия е само с флейта.

nina

Не ти трябва допълнителна аерация, според мен. В 10л. с малко явански мъх по един корен, гледам около 30 анциструса на х 2 месеца + толкова бебета ампулария. Карат само с вътрешен филтър 200л/ч. без никаква аерация. Но сменям х 2л. вода през ден.

zambo

Цитат на: dreamfool - 28.02.2008 15:36
В 20л. с флейтата имам бебета - 5бр. и две сомчета с не много растения.
В 30л. гледам 3 хелера, 1 молинезия, 1-сомче и 5 плати. В него излизат балончетата, а в малкия е само с флейта.
не ти трябва допълнителна аерация
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

dreamfool

Благодаря за отговорите на всички. Темата е за  *lock

Similar topics (5)

40831

Публикации: 10
Прегледи: 6828

20299

Публикации: 20
Прегледи: 9975

79

Започната от Boby_


Публикации: 4
Прегледи: 4039

6317

Публикации: 113
Прегледи: 130938

12115

Публикации: 7
Прегледи: 4179