• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 19:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов аквариум.

Започната от kaloqn_0998, 15.03.2014 16:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Искам да попитам, защото ще си купувам нов голям аквариум и реших да си гледам само златни рибки най-непретенциозни са и живеят най-дълго,а пък тези двата които имам сега единия 20, а другия 30 литра да станат за хелерите и гупите. Искам да Ви попитам колко горе,долу ще трябва да е голям аквариум за около 7-8 златни рибки и 2-3 сомчета някакви, и колко горе долу ще струва? В магазина имаше един 70 литра оборудван с помпа, лампа и нагревател, но не мисля че е подходящ, по-добре аз да си го оборудвам. Рибките ще са от няколко вида златни рибки. Шлаери и обикновени златни. За сомчетата не съм решил затова искам да попитам, кои сомове живеят дълго и могат да съжителстват с златни?

Асен Евгениев

Цитат на: kaloqn_0998 - 15.03.2014 16:03
колко трябва да е голям аквариумът за около 7-8 златни рибки
Поне 200 литра.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dgwrite

Бих казал за 7/8 златни 300 литра ще е по-добре. Гледал съм 5 златни в 200 литра и дори и при 2 пъти седмично смени на вода пак си беше мръсно. А по отношение на непретенциозните риби, искам да кажа че това са най-кекавите риби. Дори и в перфектни условия пак има проблеми, които никога не съм имал с другите риби които съм отглеждал.

kaloqn_0998

Благодаря за отговорите так вече си промених мнението и ще гледам други видове най-вероятно живородки или други по-дребни. Да попитам такъв аквариум  колко риби ще могат да се гледат например хелери,гупи,плати, молинези и т.н. И ако например сложа и няколко данио или неони дали ще съжителстват с останалите?

Асен Евгениев

Цитат на: dgwrite - 15.03.2014 20:31
Гледал съм 5 златни в 200 литра и дори и при 2 пъти седмично смени на вода пак си беше мръсно.
Гледам 8 златни в 230 л. и водата е кристална. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dgwrite

В смисъл мръсно, че цапат много за 5 риби, иначе и при мен беше кристална *DRINK*

kaloqn_0998

Ще може ли да ми кажете един 70 литров аквариум дали може да се направи хубава екосистема и колко рибки може да се гледат в него ако са от по-дребните гупи,хелери,молинези,неонки и т.н?

tao

еко система може да направиш и в 7 литра аквариум.
В 70 спокойно може да отглеждаш 20-тина дребни или 10 средни по размер риби.

kaloqn_0998

Добре мерси, а ще може ли да ми предложите лесни за отглеждане видове рибки, които да могат да живеят в 70 литров аквариум и да са съвместими помежду си? :-)

Similar topics (5)

33555

Публикации: 5
Прегледи: 6503

58111

Започната от Vesko359


Публикации: 0
Прегледи: 1336

24022

Публикации: 14
Прегледи: 9797

52724

Публикации: 5
Прегледи: 2888

15340

Публикации: 11
Прегледи: 5500