• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 01:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов аквариум

Започната от phusho, 24.06.2010 09:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

phusho

Здравейте,
скоро си взехме аквариум и честно казано нищо не разбирам. Аквариума е 60 литра 50х30х40 със стъклен капак. Филтърът е Tetratec IN400 нагревателят също е Tetratec 50 W. Съответно имам и няколко въпроса:
1.Не знам с каква сила да пусна филтъра (може да се регулира силата на потока и на входящия въздух), ако е на MAX имам чувството, че просто отвява рибите по пътя си – филтъра има въртяща се дюза така че мога да я обърна към близкото стъкло а не по протежение на аквариума.
2.Както казах капака е стъклен и за една нощ се събира огромно количество конденз особено в по-топлите дни, което малко ме притеснява и отчасти ме дразни има ли решение на този проблем ?
3.Нямам адекватно решение за осветление – нямам живи растения за сега.

Това е за сега, благодаря на всички отговорили предварително :)

ново: Прочетох, че филтъра трябва да раздвижва повърхността на водата а балончета трябва ли да има или не ?

nikolaytoshev

1. Щом като пречи на плуването на рибите като го пуснеш на най-силното, просто го намали за да не им пречи.

2. Какво не ти харесва на конденза. Ами то е напълно нормално да се образува и не пречи на нищо. Ако искаш махни стъкления капак и няма да има конденз, но пък ще има изпарение и покачване на влажносста в стаята.

3. Щом нямаш живи растения осветление не ти трябва. Все пак можеш да сложиш за да се виждат по добре рибките, каквото имаш под ръка.

Similar topics (5)

57790

Публикации: 0
Прегледи: 1389

23102

Публикации: 2
Прегледи: 2824

52328

Публикации: 0
Прегледи: 1743

14922

Публикации: 12
Прегледи: 6430

42110

Публикации: 9
Прегледи: 4357