• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нагревател Atman 300w

Започната от dido.zaxariev, 12.12.2009 22:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido.zaxariev

Здравейте всички имам вапрос свързан с нагревател ATMAN (с термореле) които купих днес , немаога да разбета нагревателят НАПЪЛНО потопяем ли е ? В кутията нямаше инструкция а в магазина от които го взех продавачкара каза че се потапя до тапата .На картинките на кутията е показано че се потапя напълно и се поставя вертикално.На какво да вярвам на картинките или на продавачката ?

kamenov

Имам и двата модела нагреватели на Атман единия е от обикновенно стъкло другия се води кристален и дввата са напълно потопяеми и ток не ме е убил още :)

valnata

Имах два такива нагревателя преди време, и двата ги потапях напълно. Проблеми с това, че са напълно потопени съм нямал. Първият стоя две години под водата и беше много точен, а вторият на първата седмица отказа да работи. :-D

Асен Евгениев

Правени са да работят и напълно потопени. Ти си решаваш как да го сложиш.
RAVEN беше споменал, че е спуснал неговия легнал на дъното да не се вижда
и е нямал проблеми.

Моят например се подава 2-3 см. над водата / за всеки случай /. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Щом на опаковката пише ,че се потапя,значи няма проблеми. Повечето продавачи по необяснима за мен причина казват,че не трябва. :-)

barabata

Защото от една страна едновремешните нагреватели бяха стъклена колба с жичка вътре разделена със стъклена лента и напълнено с кварцов пясък. Отгоре като тапа имаше малко смола и като се поогъне няколко пъти кабела смолата се разширява и влиза вътре вода. Като се случеше това трябва да си изкараш нагревателя и да разтопиш отгоре смолата да се оправи и пак във водата.

Отделно ако по някаква причина влезе вода в нагревателя а той е напълно потопяем нали трябва да го сменят или да връщат парите. Така няма шанс да влезе вътре вода и им е чиста работата ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

DISCUSBG


"Отделно ако по някаква причина влезе вода в нагревателя а той е напълно потопяем нали трябва да го сменят или да връщат парите. Така няма шанс да влезе вътре вода и им е чиста работата ..."

Ти ела с дефектирал и гаранционната карта, пък ще видим .......... :-)
Не знам!

dido.zaxariev

Ще направя опит а пък каквото стане.В нито един от магазините за рибки не съм виждал такъв нагревател (точно такъв ) в аквариумите им все с някакви други а иначе всички продават такива доста интересна работа.Питането ми бе свързано с притеснение относно изгарянето на нагревателя и безопасната му работа.Аквариума е висок 32 сантиметра а нагревателят 35 до въха на тапата воден стълб 30 сантиметра мисля че не е добре стъклената част да се подава над водата.Много благодаря на всички за саветите .

vasso

Не е добре да се подава стъклената част. Потопи си го както искаш няма да има проблеми според мен. :-)

Асен Евгениев

Сложи го под наклон и го потопи до където искаш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kolaksazov

Занимавам се с акваристика от около 20 години.Навремето имах осем аквариува със старите български нагреватела.(стъклена тръбичка затворен с гумена тапа)- напълно потопяем.Два от тях работят още - вече 12 години.Февруари2009 правих нов голям аквариум(470л) исках да е с най-доброто.Закупих Тетратек1200 и нагревател Тетра 300вата с термореле.И двете с гаранция 2години.Помпата работи 10 дена и протече- след ....ходене по мъките я смениха с нова и за сега няма проблем.Преди седмица разбрах,че нагревателя не работи.Върнах го в магазина и сега пак чакам да го ремонтират или подменят.Не винаги скъпото и уж марково е достатъчно добро. 

BOJO

Цитат на: kolaksazov - 15.12.2009 12:16
Занимавам се с акваристика от около 20 години.Навремето имах осем аквариува със старите български нагреватела.(стъклена тръбичка затворен с гумена тапа)- напълно потопяем.Два от тях работят още - вече 12 години.Февруари2009 правих нов голям аквариум(470л) исках да е с най-доброто.Закупих Тетратек1200 и нагревател Тетра 300вата с термореле.И двете с гаранция 2години.Помпата работи 10 дена и протече- след ....ходене по мъките я смениха с нова и за сега няма проблем.Преди седмица разбрах,че нагревателя не работи.Върнах го в магазина и сега пак чакам да го ремонтират или подменят.Не винаги скъпото и уж марково е достатъчно добро. 

Просто е трябвало да се поинтересуваш за отзиви преди да пазаруваш :) Успех.

Similar topics (5)

32088

Публикации: 2
Прегледи: 3394

19820

Публикации: 19
Прегледи: 9010

58431

Публикации: 3
Прегледи: 2696

7735

Започната от zambo


Публикации: 31
Прегледи: 11939

47769

Публикации: 2
Прегледи: 2522