• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

модела tetratec EX700

Започната от federal, 15.08.2008 16:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

federal

Спрях се на този модел на Tetra ЕX 700, пред sera fil 900. За тази марка почти не намирам консумативи и предполагам, че се продават пълен пакетаж. Ако реша да сменям пълнежите мисля, че някак си не върви във филтър на Tetra да сложа неща на Sera.
Общо взето търся мнения на участници във форума, които изпозлват филтрите от серията на teratec и по-точно за EX700 и да кажат доволни ли са от него и има ли недостатъци. Нямам представа как работят, до сега съм виждал работещи само в магазините. Като шум, надеждност и т.н.

torsade

Много съм доволен от моя Тетратек Екс 1200. Удобно се спира, почиства и пуска, лесно се обезвъздушава и дори идиот като мен въпреки опитите да го отворя с неспрени кранчета не можа да направи наводнение. За шума - в коридора е, не ми пречи, нямам база за сравнение с други филтри...като цяло е по-скоро тих. Върви с готови пълнежи - гъби, обикновена керамика, биотопки, активен въглен. Керамиката и биотопките не ми вдъхнаха доверие и ги подмених със сипоракс, махнах активния въглен, добавих и коралов пясък (гледам цихлиди). Ползвам го от 4-5 месеца и за сега не мога да се оплача. Като недостатък - не се намира лесно от неговата вата, но спокойно може да се сложи всякаква друга, например на сера.
Охлювът не ни е враг!

vesko_aa

моя е от 2 години и съм много доволен.За шум незнам аз лично въобще не го чувам.Пълнежите ги сменям с биомакс на хаген.Части можеш да си намериш в дискус бг но намен лично за сега не са ми трябвали

federal

От къде мога да го купя този модел? Не знам в комплека влизат ли маркучите, лепките, флейтата и бастунчетата?

miTko

Цитат на: federal - 18.08.2008 17:32
От къде мога да го купя този модел? Не знам в комплека влизат ли маркучите, лепките, флейтата и бастунчетата?
Да, влизат.
Разни мои АКВАРИУМИ 

goro

В комплекта влиза всичко това.Според мен гьбите са много в комплекта.Ако си от Ловеч можеш да го купиш от Плевен или В.Търново. *DRINK*

federal

Цитат на: goro - 18.08.2008 22:56
В комплекта влиза всичко това.Според мен гьбите са много в комплекта.Ако си от Ловеч можеш да го купиш от Плевен или В.Търново. *DRINK*

Предпочитам да го взема направо от магазин в Плевен. Не ми се занимава с поръчки. Може ли да ми дадеш адреса на магазина? :-)

marty1993

Купи ли си филтъра?
Доволен ли си от него ако си го купил?
И с какви пълнежи е?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg6.imageshack.us%2Fimg6%2F1820%2Fp1000065lg5.th.jpg&hash=d0773189cf3274070a4c013797672ef27a4a73d9

federal

Цитат на: marty1993 - 31.08.2008 15:18
Купи ли си филтъра?
Доволен ли си от него ако си го купил?
И с какви пълнежи е?


no money, no power

federal

Вчера успях да го купя!
Първите ми впечатления са доста добри. Много лесно се стартира и сглабя. В комплекта са включени всички пълнежи. Керамиката е малко количество, но е достатъчна. Добавена е торбичка активен въглен. На работа е тих и не се чува. Въпреки, че съм го оставил до аквариума не в шкаф.

Сега по него още. Явно като е скоро пуснат постоянно събира въздух. Сигурно има още натрупан по гъбите. Като го разклатя целия и го изкарва по маркучите. Искам да попитам това нормално ли е за нов канистър. Другото, което ми е малко силен за моя аквариум. Намалих дебита от изходящото кранче, като го затворих до половина. Предполагам, че по този начин няма да се затормози моторчето.
Сега водата има млечен отенък, стартирах го с бактерии на ДаянаПет.

akvaristat

07.09.2008 19:17 #10 Last Edit: 16.07.2009 01:08 by akvaristat
...........

miTko

Да, това свъздуха е нормално. Има вероятност като сложиш филтъра в шкафа да се получи резонанс и да се чува леко бучене, но това е божа работа. Може да го сложиш на нещо меко и дебело, така поне ще се намалят вибрациите пренасяни на шкафа.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

38555

Публикации: 10
Прегледи: 6599

15365

Публикации: 13
Прегледи: 5913

49508

Публикации: 1
Прегледи: 2317

29195

Публикации: 6
Прегледи: 6588

9364

Публикации: 17
Прегледи: 11431