• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 06:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Колко време съхне силикона?

Започната от zero, 11.03.2012 09:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zero

Здравейте, в петък ми залепиха аквариум, вчера по обяд си го взех и му дадох още един ден да съхне. Тази сутрин  го пипам, повечето ръбове са сухи и като ги натисна леко с нокът няма проблем, но има 2-3 ръба които при същия натиск нокъта ми влиза в силикона. Аквариума е от 8мм лепен е с черен Бестсил, нормално ли е така различно да съхне и колко време още да му дам преди да го напълня, ще ми се да е днес че иначе става много сложно :)

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zero

Ако се има предвид че първите 24 часа е съхнал в студено помещение с температура не повече от 10 градуса, имам предивд там в работилницата, дали ако му дам време до довечера (още 12 часа общо 30 часа на топло и като цяло равно на 60 часа за целия процес) ще мога да го напълня?. Не за друго ами после незнам колко дни ще отсъствам и искам да го пусна да му върви цикъла, и вода съм взел от колега и всичко е подготвено, та бързам да го стартирам.

Асен Евгениев

Цитат на: zero - 11.03.2012 09:19
още 12 часа общо 30 часа на топло и общо 60 часа за целия процес
По-дълго, по-добре. :-) Между стъклата слоя е тънък и там е стегнал.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danielm

като те притеснява сложи пясъка и водата в една кофа с помпата да върти ....
и като се върнеш наливаш в аквата.
те бактериите не виждат разликата.
аз така си стартирах скридарниците.

zero

Ок благодаря ти приятелю, давам му време до довечера и дори може д ан его напълня целия, ще сипя водата от колегата и още малко прясна да докарам 50 процента обем, и утре вечер ще добавя още чешмяна престояла и някоия риб да помага за цикъла :)
danielm  и тва е чудесна идея :)

alex6198

За това време би трябвало да изсъхне напълно

zero

Запуснах го, кои съхнал съхнал, не посмях да го напълня до горе но е на 60 % с пясъка камъните и филтъра работещ вътре, да си върви процеса след 2 дни ще го долея до горе :) и като е подреден ще има снимки :)

Similar topics (5)

36128

Публикации: 12
Прегледи: 5291

25082

Публикации: 20
Прегледи: 9322

5708

Публикации: 14
Прегледи: 7625

39655

Публикации: 23
Прегледи: 13063