• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко силно трябва да е течението в аквариума ?

Започната от Kolia, 24.02.2005 10:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kolia

От скоро се занимавам с декоративни рибки и вчера си купих нов аквариум 50 л. Обзаведох го изцяло с ново оборудване и пуснах за два дена да си раздвижи и затопли водата. Помпата ми е AquaEl 1, но мисля че ми прави доста силно течение в аквариума . Много ще съм благодарен ако някой ме посъветва , как бих могъл да разбера колко трябва да е силно течението . В момента на повърхността се образуват малки вълнички . Нормално ли е това ? :?:

Boby_

Цитат на: "Kolia"От скоро се занимавам с декоративни рибки и вчера си купих нов аквариум 50 л. Обзаведох го изцяло с ново оборудване и пуснах за два дена да си раздвижи и затопли водата. Помпата ми е AquaEl 1, но мисля че ми прави доста силно течение в аквариума . Много ще съм благодарен ако някой ме посъветва , как бих могъл да разбера колко трябва да е силно течението . В момента на повърхността се образуват малки вълнички . Нормално ли е това ? :?:

Не само е нормално да има движение на повърхността, но е и желателно. Според мен колкото по-силно течение има, толкова по-добре. Все пак не бива рибите да страдат от това - ако не могат да плуват и струята от филтъра ги удря в стените, значи е твърде силно.  :lol:

ВЕЛИНСКИ

Зависи какви риби гледаш - за дискуси и златни и за всякакви малки рибки не е желателно да е голямо течението.

Similar topics (5)

35870

Публикации: 8
Прегледи: 4150

26747

Публикации: 3
Прегледи: 4481

21296

Публикации: 4
Прегледи: 5358

43551

Публикации: 13
Прегледи: 4836

17679

Публикации: 5
Прегледи: 6051