• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какъв нагревател с регулатор 100W ще ми препоръчате???

Започната от jodeci, 31.08.2009 14:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jodeci

Здравейте!
Време е да се мисли за зимата и отоплението на аквариума. Спрял съм се на пластмасов нагревател с регулатор EASY HEATER 100 W на AQUAEL.Срещам обаче много противоречиви изказвания за него и качеството му.
За това реших да отворя тази тема. Бих искал който е използвал (или използва и в момента)такъв да даде практическите плюсове и минуси на този продукт. Предварително благодаря на отзовалите се!  *privet*
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

jodeci

 >:o
50 разглеждания и нито един пост???  :-| Хайде някой колега да удари едно рамо с мнение по въпроса. Зима иде все пак...  :-(
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

discus

Вероятно никой от прочелите темата не ползва такъв. Кое точно те накара да избереш този вариант.

jodeci

ЦитатКое точно те накара да избереш този вариант.

Изглежда ми новаторски. Пък и по-плосък, по-малък като габарити. Устройва ме идеално.
Но не съм решил още дали той да е - то и за това темата е тук, а не в раздел AquaEL. Интересно ми бе дали си струва и дали няма да ми направи подарък - рибешка супа за коледа.  :-!  Много го хвалеха преди година и половина, когато излезе, но напоследък срещнах и много негативни мнения в нета (и то за всички нагреватели на фирмата).

Май трябва да променя темата на: "Каква марка нагревател ползвате и защо?"  :-|
Може би тогава ще се ориентирам по-лесно...
: 31.08.2009г 23:11ч
Промених името на темата с цел да си харесам (с ваша помощ) нагревател с регулатор, 100W, без значение от марката. Кажете ми какво ползвате с плюсове и минуси, за да ми е по-лесно при избора на нагревател.
Благодаря Предварително!!!   *privet*
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

bigbeer

Абе, щом е подарък - не се дърпай. Пък после ще разправяш. Със сигурност този тип нагреватели няма да успееш да 'взривиш' ако сменяш вода та и при доливане нивото се вдигне рязко. Цената единствено ме притеснява. Ако беше 5 кинта, да е станал масов нагревател.

jodeci

ЦитатАбе, щом е подарък - не се дърпай

А, бре, Бира, къде видя подарък? Ще купувам и искам нещо качествено. Дръпни хмеловата напитка настрани за малко и помогни на сигането...  :'(
*DRINK*

Ако говориш за подаръка- чорба, Мерси!  :-! Предпочитам в кръчма...  :-)
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

valnata

Колега според мен е най-добре да си вземеш Sera. Дават го ако не се лъжа с 3 или 5 години гаранция. Аз си купих Атман и след седмица при смяната на вода разбрах че не работи. Сега съм се спрял на Sera. :-)

barabata

Аз ти препоръчвам да избираш между SERA и JAGER (Eheim).
Взех един СЕРА втора употреба и при пробата видях че прави конденз вътре. Отворих и тема в другия форум да попитам единичен случай ли съм или ги има тези работи и се оказа че и други хора имали проблеми с конденз. Проблема е решава като си потърсиш гаранцията и ти го сменяли в магазина откъдето си го купил.
Аз лично сам смятам да се справя с конденза и хич не му бера грижи и затова ти препоръчвам Jeger-а - (това е Ехейм ).

Не се занимавай с пластмасови щуротии  - пластмасата старее колкото и добавки да са нахакани за да забавят този процес. Стъклените нагреватели са запушени с гумена (може и да е силиконова) тапа и отгоре с пластмасови капачки за врътката на градусите. Стъклените са много по-дълготрайни и има пластмасови предпазители като за тях за намаляване на риска от счупване ако това ти е един от доводите за пластмасовия ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

jodeci

ЦитатНе се занимавай с пластмасови щуротии  - пластмасата старее колкото и добавки да са нахакани за да забавят този процес. Стъклените нагреватели са запушени с гумена (може и да е силиконова) тапа и отгоре с пластмасови капачки за врътката на градусите. Стъклените са много по-дълготрайни и има пластмасови предпазители като за тях за намаляване на риска от счупване ако това ти е един от доводите за пластмасовия ...

Хммм, за стареенето наистина не се бях замислил.  *THUMBS UP*
Чакам и други мнения.  :-)
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

BOJO


bigbeer

Цитат на: jodeci - 01.09.2009 11:14
Хммм, за стареенето наистина не се бях замислил.  *THUMBS UP*
Чакам и други мнения.  :-)

Не се и замисляй. Пластмасите стареят под въздейстието на ултравиолетовите лъчи.. вземай смело, трябва ни човек да сподели опит и практика, теоретици като мене бол. Ако отказваме всеки който помисли за новаторските решения в акваристиката никога няма да съберем опит. Дори и да не е подарък, щом си паралия вземай едно пластмасово 'парче' и го бодни у танкот.  *THUMBS UP*

BOJO

Цитат на: bigbeer - 01.09.2009 11:21
Не се и замисляй. Пластмасите стареят под въздейстието на ултравиолетовите лъчи.. вземай смело, трябва ни човек да сподели опит и практика, теоретици като мене бол. Ако отказваме всеки който помисли за новаторските решения в акваристиката никога няма да съберем опит. Дори и да не е подарък, щом си паралия вземай едно пластмасово 'парче' и го бодни у танкот.  *THUMBS UP*

Бира а ако колегата има УВ лампа бодната в танка?  :-P

NO CARRIER

Дори обикновените луминесцентни лампи имат ултравиолетово излъчване. Не е голямо, но го има.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Alexfield

Е нема ли да избие рибата ако бодне UV-лампа направо в танка  *MODERATOR*
То и за гледане ще е опасно  *CRAZY*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

bigbeer

Да бе, оди чекай да ти се състари пластмасата от УВ лъчите на луминисцентната :) *ROFL*

Similar topics (5)

59037

Публикации: 6
Прегледи: 2998

14146

Публикации: 2
Прегледи: 2198

51072

Започната от dra6i


Публикации: 5
Прегледи: 2510

38492

Публикации: 8
Прегледи: 4295

5420

Започната от chaykov


Публикации: 7
Прегледи: 3754