Здравейте колеги. В продължение на 4-5 години имах рибки, но по ред причини се наложи да ги махна. Сега отново имам тази възможност и смятам да се възползвам :D
Аквариума, който правя е 60х30х40см (ДхШхВ).
От прочетеното във форума оставам с впечатление, че помпите на Aquael си струват парите - предлагат качество на добра цена. Питането ми е следното: към кой от моделите ще ме насочите:
Aquael Turbo filter 350
Aquael Fan 2
Aquael Fan 2 Bio
Знам, че темата е дъвкана, но след като прочетох всичко още не мога да се реша.
Благодаря Ви предварително
не са чак толкова здрави :wink: но и който модел да вземеш,питай с гаранция ли го продават :D имат една година гаранция :D
Който и да вземеш ще върши работа. Био варианта не съм го виждал у нас, което не означава, че го няма де. Аз бих заложил на турбото. И правилно си се насочил към мощността на филтрите. Не взимай по-малък, независимо какво пише на кутията!
Ами според моето скромно мнение АкваЕл вече не предлага приемливо съотношение цена/качество - цените им си останаха същите, но нещо много рязко снижиха качеството. Ако търсиш нещо, което ще работи няколко години, без да ти създава проблеми и все пак няма да е твъдре скъпо, ориентирай се по-добре към немските фирми - Сера, Тетра, Хаген и т. н.
боби,не че има голямо значение,но хаген е канадска фирма :wink:
Цитат на: "77"боби,не че има голямо значение,но хаген е канадска фирма :wink:
:lol: Прав си, разбира се. Не знам защо, но винаги ги слагам в кюпа със Сера и Тетра. :lol:
Благодаря Ви за бързите отговори.
С риск да стана досаден, но на сайта на Sera освен дебита други данни не виждам (на помпите). От тук и следващия въпрос, кой от двата филтъра е по-удачния вариант:
Serafil 380
Sera F400
Някой от тези филтри има ли "керамика" като Aquael turbo filter?
В http://www.petshop1.com им има дебитите.
На кутийката на Sera Filter 380 (http://www.petshop1.com/?m=f&a=14&e=view&d=559) пише че за аквариуми до 60 л. Май ще ти е малък. Sera F 400 (http://www.petshop1.com/?m=f&a=14&e=view&d=553) ще ти е тамън. Като гледам цените там ще ти е почти два пъти по-скъп от полския.
Имах акваел фан 1, работи 1.5 години и вече се е износил, оста е заминала и шума вече е голям...е беше 24 лв. :wink: и с две години гаранция. Тва е положението.
е зависи.... ;)
при мене си бачка без проблем ;)
Знам, че темата сигурно е много стара и изчерпана, но много Ви моля, кажете ми има ли официален представител на АкваЕл в България и кой е той???
Аз съм доволен от тази марка.
Искам да си купя един Фан2. Въпросът ми е откъде мога да съм спокоен с покупната му, или с други думи от къде ще ми препоръчате да си го купя и с каква гаранция? 1 или 2 години?
В тази връзка питам за официалния представител или вносител на АкваЕл . Мерси
Аз пък ползвам вътрешни филтри на Aquaszut - пак са полски - продава ги един човек на пазара. Имам и Fan1 на Аquael, но по отношение изработка Aquaszut са според мен много по-добри от Aquael на същата ако не и по-добра цена. Освен това оста им е керамична и са с две гъби за биофилтър - при чистене едната винаги остава за да не се унищожат бактериите.
Цитат на: "martinis"Знам, че темата сигурно е много стара и изчерпана, но много Ви моля, кажете ми има ли официален представител на АкваЕл в България и кой е той???
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?p=13144#13144
ЦитатВносители са "Селва" (032)620 275
Ставаше дума за храната Тропикал, но те внасят и AquaEL доколкото знам.
Иначе адресът им е Пловдив, ул. Гладстон 32
http://www.bgmaps.com/services/links/links.asp?linkkey=c1be84341e8f01211cd5405007c259cf
А аз да попитам така и така темата е за Аквар ЕЛ,както вече казах в лафчето ще си взимам 200л(или може да се стигне до 260л но не се знае) :lol: Та въпроса ми става ли водата ми да се филтрита с Аква ЕЛ FZN 3 + Аква ЕЛ ФАН 1?НЕ е много мощна филтрацията но доколкото знам ФЗН сериите са много добри :roll: ?
За другите модели на Aquael не мога да кажа нищо но за Turbo filter 350 доскоро ползвах такъв след като го махнах започнах да си правя експерименти с него оказа се,че за около 3м. от всички зглобки от които е съставен оспява да просмуква вода тоес там кадето е дунапрена ефективнуста му пада. Това е лично мое мнение а може и моят да се оказал боклук.
Аз ползвам от една година AquaEl Turbo 1100 за 200 литров аквриум (175 литра реални) - нямам проблеми никакви. Абсолютно безшумна и здрава помпа, единственият проблем е, че е вътре и се вижда.
Да, сглобката е елементарана, но не съм усетил спад на КПД досега.
И все пак никой ли не може да ми отговори на въпроса? :oops:
Цитат на: "cihlidi_fan"И все пак никой ли не може да ми отговори на въпроса? :oops:
Ако става въпрос за 200+ л. аквариум с цихлиди, май с посочените филтри не е удачно. Канистърче ти требе...
Е добре тогава,да кажем разполагам с 60лв. максимум за филтър или канистър,какво ще ме съветвате да си купя?Марка цени и т.н!
П.С:Знам че парите не са много и не мога да си купя хубав филтър но какво да се прави!!! :oops: :oops:
Събери още 15-20 лв и ще ти кажа какво да си вземеш :D
Добре кажи още сега моля те! :wink:
Аз вече съм с нов АкваЕл Фан2 и съм очарован. Толкова е безшумен, че всички вече спим спокойно в къщи и критикикте към мен спряха...