• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ФИЛТЪР АТМАН АТ-F303

Започната от tekooo, 22.10.2009 17:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tekooo

Появи ми се лек шум във филтъра/вътрешен/ ако някой е имал този проблем нека ми каже.БЛАГОДАРЯ ВИ.

walkabout

И аз имах такъв проблем. Даже не е точно шум при мен, а едно особено вибриране. Като отлепя филтъра от стъклото и шумът спира. Не знам какво е. Пробвах да го разглобя и почистя отново. Не се получи...

abv

Цитат на: walkabout - 22.10.2009 18:17
И аз имах такъв проблем. Даже не е точно шум при мен, а едно особено вибриране. Като отлепя филтъра от стъклото и шумът спира. Не знам какво е. Пробвах да го разглобя и почистя отново. Не се получи...

Небалансиран ротор.Проблема се решава с нов фитър за поне 2 пъти повече пари.Най ефтиното е Акваел.
Няма как да го оправиш.
Друго от което може да е с течение на времето се износва канала на ротора където влиза оста.Няма да се оправи.
Китайски и ефтини са така всички.
Ако искаш разглоби и почисти основно ротора оста и отвора на ротора.

discus

В момента колегите хвърлят боб, "шумът" е доста разтегливо понятие в случая. Едва ли можеш да го опишеш точно,че да може да се каже нещо конкретно.Ако филтърът има гаранция, се обърни към човека от който си го купил.

barabata

tekooo, от колко време го имаш филтъра и как го почистваш ?

Ако не се почиства ротора и леглото му веднъж на поне две отваряния за профилактика от слизестите налепи започва да се тормози филтъра - пада дебита, почва да не засмуква приставката въздух (ако се ползва тази възможност), самия филтър става по шумен и грее повечко.
Размести и кабела на филтъра - понякога застава във положение при което вибрациите се наслагват и става по-шумен. Ако се почиства добре може да се пробва с леко разместване и промяна на положението на кабела. Понякога помага.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

57823

Публикации: 10
Прегледи: 3174

12493

Публикации: 15
Прегледи: 10028

31769

Публикации: 1
Прегледи: 3380

59878

Публикации: 1
Прегледи: 1097

5256

Публикации: 21
Прегледи: 12554