• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

eheim skim 350

Започната от asito, 08.06.2013 17:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Наскоро се сдобих с този скимер.Доволен съм от работата му,но ми се струва ,че вдига температурата на водата в аквариума.Работи постоянно.До преди него поддържах 25 градуса,сега гледам 27 градуса,в стаята е 26 в момента.Нека колегите,които го имат да споделят наблюденията си.Аквариума ми е 260л,вода около 200л сигурно.
Ще направя експеримент като го изключа дали ще се понижи температурата.Ако да-ще го свържа към таймер :)

Caxapa

Възможно е и да ти грее. Не е много по темата но в един от аквариумите-към 180 литра съм  с канистър+ 2 вътрешни. Единият съм го насочил да разбива течението му балончетата от дифузьора. Сругият до скоро ту го пусках, ту спирах чее не му държаха лепките и вечер ме изнервяше като се отлепи и започне да вибрира. Марката му май е от АкваЕл-ите.  Грее пущината и кгато работи не виждам да се включва нагревателя/в последно време/  Имало е случаи, когато е спрян и нагревателя си ссе включва и изключва нормално.
Та, възможно е да имаш подобен проблем.

asito

Ама яко грее мисля.Да ми вдигне температурата с градус два не е малко за тоя обем вода.Ще експериментирам и ще си покаже.Тъй или иначе съм го сложил да ми обира балончетата отделен от растенията кислород.Един таймер може да бъде решение-да го включвам за три часа надвечер като се съберат най много.Е,зимата нон стоп ще бачка.

asito

За информация-не грее скимерчето.Изключих го за 2 дена,температурата не се промени.Явно вследствие на други фактори се е вдигнала температурата.Бачка си добре.Аквариума е дълъг 120см,широк 40см.Доста добре обира от повърхността,въпреки че е поставен в единия край.Ми това е.Който има нужда да си го вземе,мисля няма да съжалява.

negepamopukc

Вярно е добро скимерчето. Намалено до край, изчисти 145 см. аквариум за 10 минутки.

Колега да те питам. Когато е на макс твоето, вкарва ли мехурчета въздух в аквариума? *DRINK*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Similar topics (5)

33080

Публикации: 0
Прегледи: 1635

973

Публикации: 1
Прегледи: 3396

29132

Публикации: 3
Прегледи: 5446

24255

Публикации: 12
Прегледи: 6946

18866

Публикации: 14
Прегледи: 12537