• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 19:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

EHEIM Profesional 2224

Започната от BatV, 26.06.2009 14:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BatV

Здравеите,
Въпросния филтър купих преди 2 дена, както ме посъветваха тук да избера пред този на Sera.
Въпроса ми е: изходящата тръба с дупките или както аз и викам - "кавала", на какво ниво да я поставя.
В указанието е показано да е в средата на дългата страна на аквариума - тва ясно .
Но има други картинки три броя: на едната е под нивото над водата , на другата съвсем малко под нивото и на третата над водата.
Ще гледам златни с малко растения.
Благодаря!

ceco

Това е въпрос на твой избор.Ако бъде над нивото на водата ще шуми. Аз лично съм я поставил малко под нивото и съм насочил дупките нагоре около 45 градуса. Така хем водата се движи, което е важно за обогатяването с кислород, хем получаващото се течение и шумът са поносими.

barabata

Начина на поставяне изцяло зависи от това какво искаш да постигнеш - дали трябва да движиш повърхностния слой (за добро обогатяване с кислород и ЦО2 от въздуха) или да насочиш надолу дупките при потопена флейта във водата (за да не излита във въздуха допълнително разтворения ЦО2 ).
Ако трябва да се убива течението по някакъв начин дори и нагоре към стъклото могат да се обърнат или както шадраванчета да падат струите във водата и да правят допълнително балончета.

Вариантите са достатъчно много и сам трябва да налучкаш това което ти трябва.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

BatV

Благодаря за бързите отговори!

Можете да ударите ключа.

Similar topics (5)

25071

Публикации: 2
Прегледи: 3620

21587

Започната от meshov


Публикации: 8
Прегледи: 8537

57770

Публикации: 2
Прегледи: 1807

51580

Започната от Kibo


Публикации: 10
Прегледи: 5414

11581

Публикации: 6
Прегледи: 4577