• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

EHEIM 2076 (2078) - да или не ? (от БГ)

Започната от barabata, 21.02.2009 21:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

barabata

Бръмна ми муха в главата и реших да се поглезя като си взема нещо по така за новия ми аквариум.
Планирам аквариум с обем между 200 и 250 литра в който ще се гледат предимно китки и евентуално някоя друга риба. Четох, четох и навсякъде се пише че е хубаво да имаш 2 външни филтъра за всеки случай. Обаче чета и постоянно проблеми с някой от по-разпространените филтри у нас - проблеми с пластмасови кранчета, течове от уплътнения, течове от други места, дебит различен от обявения от производителя и не на последно място строго субективната оценка "тишина" за която няма еднозначна мерна единица (дори и да посочва производителя в децибели то е ясно че дори и да е вярна стойността след няколко месеца употреба вероятно вече ще има разминаване).

Хареса ми идеята да е качествено и да мога сам да си определям дебита на филтъра според желанията и нуждите, а другите екстри на електронното управление на филтъра е само един още по-голям плюс.

Голям проблем обаче е закупуването му в България както се оказва. Единственото което намирам тук от Eheim Professional III серията е 2080 го предлагат за 690 лева което ми е доста.
Дори в момента гледам че има някаква промоция на един онлайн сайт и 2076 е 259 евро , а 2078 е 250 евро с данъците и шипинга уж (цените в нета са около 250-300 евро). Дори в ebay може да се намери за 200 евро от онлайн търговци с добра репутация и имащи повечко налични бройки от 1 .
Все пак къде са 500 лева , къде са 700 лева.

Готов съм да дам до 550-580 лева максимум (и то ако ми го доставят на крака) за нов такъв филтър в БГ ама не мога да намеря.

Някой намирал ли е в БГ по-човешки цени или задължително трябва да си го доставям сам?
Все пак някакви минуси някой може ли да спомене за EHEIM 2076 (2078) освен високата цена в БГ ?

Много съм се наточил и искам да се поглезя с нещо такова и ако някойдруг иска нещо такова може да спретнем някаква обща поръчка.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

bigbeer

Нямам нищо против избраната от тебе марка и модел. Аз обаче лично за 250 литра бих си взел две тетрти 700-800 /ако, че и една ще ти върши работа.. а и доста парици ще икономисаш  *DRINK*

discus

Цитат на: bigbeer - 21.02.2009 21:50
Нямам нищо против избраната от тебе марка и модел. Аз обаче лично за 250 литра бих си взел две тетрти 700-800 /ако, че и една ще ти върши работа.. а и доста парици ще икономисаш  *DRINK*

Вече на доста места срещам оплаквания от течащи тетри.

bigbeer

Дето има вода ще има и течове..  *THUMBS UP* Изказвам лично мнение придобито и подкрепено с използване на тетра 700 за аквариумчето ми в спалнята .. ако протече ще сменям ламинат.. обаче поне няма да викам майстори  *DRINK*

madjosan

Ако го внесеш от "чужбина" няма да имаш гаранция. Сам прецени дали това те устройва !
За избора ти на марка няма да коментирам  :-)

chaykov

ами то все тая и от тука да е гаранция франция... не забравяйте че живеем в държавата на абсурдите... за това вземи си една сера или тетра да не те е яд после че си дал пари... :)
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

borislav

Не знам защо си решил за растителен аквариум да слагаш толкова яка и скъпа филтрация ?!?Ако си решил да "трошиш" пари вземи си поне
Ехайм- 2228 ,300лв. е с пълнежите и гаранция 3г.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

MeTogu

Защо не разгледаш и 2213 на Eheim.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

SkyNer

Най-правилен е отговора на Борислав колкото повече растения толкова по малко филтри, защото растенията земат тяхната роля земи си не 2 тетри ами дори една тетра и няма да имаш проблеми а с спестените пари една много добра ЦО2 система.
Прохождащия

NO CARRIER

Тук сте в грешка. Филтрите и растенията са две различни неща.
Функцията на филтрите е да спомогнат за преобразуването на отпадъците от рибите - амоний до нитрити и впоследствие до нитрати, които служат за храна на растенията.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

barabata

22.02.2009 00:58 #10 Last Edit: 22.02.2009 01:32 by barabata
Защо троша пари? Ами покрай жената толкова пари се трошат че и аз искам да намажа нещо. Ей го преди няколко месеца и взех кола и вече е ожулена съвсем не смятам че ще и е за последно. Да не говорим колко пари на месец отхвърчат ей така режийни ...

Защо Eheim 3 pro ?  - Всички казват че по-старите модели са по-шумни, а и главното е възможността за мениджмънт на потока по електронен път. Опитвам ли се да регулирам водния поток чрез разни кранове единственото което ще получа е по-голям шум , бучене , товарене на двигателя и повече топлина. С това мога да си увеличавам и намалявам дебита от 300 л/ч до илядо и кусур и отделно сам може да си ги сменя на 12 часа режимите - по-силно и по-слабо. Комфорта ще е съвсем различен.

За гаранцията chaykov  вече го е казал. Нагледал съм се вече как обикновеният потребител го д..а когато нещо се скапе дори и при сериозните фирми и честно казано не мисля че си заслужава застрахУЛовката да давам 1,5 пъти цената на продукта за да се надявам после да ми го отремонтира някой при фал. Пък и се продават части пак онлайн за този филтър. Винаги може да се ремонтира. Като гледам с поръчката нов филтър плюс резервен капак барабар с електрониката и двигателя вътре ще ми излезе колкото оттук да си го купя само филтъра. А си мисля към поръчката да добавя и уплътнения един комплект да има - някъде към 6-10 евро бяха.

Парите не са толкова важни - ако беше по-скъп може би пак щях да съм в това положение - чуденка . Тя чуденката не е дали да го взема или не, а откъде да го взема в края на краищата.

За в бъдеще се запасявам с възможност за по-голям аквариум понеже от половин година търся да закупя адекватното за мен и моето семейство жилище и все не мога да си харесам. Затова и толкова време все чакам направата на нещо по-голямо. То с 50 литрта вече не се трае и затова събрах де що има отпадни материали и сглобих един шкаф от стари плоскости. Затова и размерите на аквариума са едва ли не строго предопределени до скромните 250 литра. Съвсем не мисля обаче това да е много за дълго и най-вероятно в бъдеще ще има и друг аквариум. Този или ще остане или ще го закарам на село там да го пусна в действие като пооправя къщата. От тази гледна точка хич няма да ми е излишно мощен филтъра. Един аквариум за 100-200 лева лесно се сменя ама с филтрите е малко по-сложно. Затова и ако цената на по-мощния модел 78 е почти същата предпочитам него да взема. минимума е 400 литра в час което е достатъчно.

А за пълнежите - навсякъде има каквито ти душа сака. За пълнежи към 100 лева ще отидат те тия пари за 1 ден се изкарват.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

demetra69

22.02.2009 09:03 #11 Last Edit: 22.02.2009 09:07 by demetra69
Защо не видиш 2227 или 2229, много са добри а цената е към 550лв. в България, подръжката е сведена до минимум а дебита ще ти е достатъчен и за по-голям аквариум.

http://shop.zoomania.org/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,1556/category_id,135/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,32/

http://shop.zoomania.org/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,3957/category_id,135/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,32/


barabata

 Eheim 2229 струва забележителните 220 евро. Ако ми кажеш защо да дам 1,5 пъти цената на продукта на някой който ще направи същото като мен  - ще го поръча и пратката ще пристигне.
Къде са 440 лева(с транспорта 500 да стане) къде са 650 лева ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

discus

Барабата взимай си филтъра. На сегашният ми аквариум ползвам Про2 серията вече незнам колко години станаха проблеми никакви. Сега съм си поръчал от Про3 серията но най голямият, предполагам отново ще остана доволен. За хората с гаранциите, в Бг е много трудно да се каже че нещо има гаранция, дори вносителят да точен, в повечето случаи се оказва,че сервизът е на кота 0.

chaykov

в цивилозованите страни нещо което се повреди и е в гаранция почти винаги се подменя с ново!!! а тука... ама не си го ползвал правилно не си го стартирал правилно не се го поддържал правилно само да не ти признаят гаранцията.!
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

Similar topics (5)

37404

Публикации: 20
Прегледи: 8110

5193

Публикации: 16
Прегледи: 10343

32638

Публикации: 20
Прегледи: 8755

27600

Публикации: 19
Прегледи: 7333

23392

Публикации: 1
Прегледи: 2286