• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дебелина на стълкото на 120 л аквариум?

Започната от iams, 22.07.2010 08:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iams

Здравейте, вече реших че е време да сменям аквариума. Ще си купувам нов, по-точно ще правя поръчка. Може ли някой да каже колко трябва да е дебело стъклото за 120л аквариум..? като размери се порових малко и 80х40х45 изглежда най-добре. В момента имам пираня, която като прехвърля там ще стане още по-голяма... В магазина казаха че стандартната дебелина е 4 мм, като може да стигне до 8мм  ..?

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

devil111

Привет!
Мпоят аквариум е 120 литра и е на 1 година изработен е от 6 мм стъкло и е супер няма никакви проблеми .
но стъклото трябва да е качествено не някои остатъци такъв аквариум се прави от нови стъкла не е много голям но има налягане  :-)
Всеки луд с номера си.....

Giorgio_Armano

подкрепям колегите.
няма да имаш никакви грижи
164 литра
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

hanuman

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Giorgio_Armano

АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

iams

Идеално :) Много благодаря на всички за отговорите. Колко е нормално да ми вземат за него? Казаха ми около 1 лев за литър, зависи от дебелината. В този случай няма да е под 120 лева. Само че няма да мога да разбера от какво стъкло са го направили, защото нищо не разбирам от стъкла.. Ако има проблем ще се разбере след като се напълни.

devil111

Колега, не знам дали за 1-ви път си взимаш аквариум , но моят 120 литров аквариум го направи най-добрият стъклар в града и ми взе 50 лева 120 литра- 50 лева това е ако ти искат повече от 60 лева за него това не е итинската цена -а стъклото се разбра вече че е 6мм 120 лева е цена поне за 2 такива аквариума по 120 литра разбира се без никакви други ексти само аквариумите без капаци и осветлени без филтри и други аксесоари
Всеки луд с номера си.....

iams

Да, за първи път ще си поръчвам/ купувам нов аквариум. До сега навсякъде са ми казвали лев за литър. И да, само аквариум с капак искам, всичко останало си го имам.. ти от къде си? тази цена ми се струва нереално ниска за нов аквариум, това е някаква супер промоция :)

Vannkata

каква ви супер промоция бе хора.. Моят аквариум 115л ми беше излязал 30лв като 7 от тях бяха за силикон и 2лв за хартиено тиксо..До 100л спокоино може да ползваш и 5мм няма да имаш никакъв проблем.Това че някой е решил да прави пари по време  на криза...

vasso

Цитат на: Vannkata - 29.07.2010 01:18
каква ви супер промоция бе хора.. Моят аквариум 115л ми беше излязал 30лв като 7 от тях бяха за силикон и 2лв за хартиено тиксо..До 100л спокоино може да ползваш и 5мм няма да имаш никакъв проблем.Това че някой е решил да прави пари по време  на криза...
Колегата иска да си поръча аквариум, не да го прави сама! Трудът също влиза в цената. Моят 130 литра е с 8 мм стъкло и без разпънки. По-спокойно ми е така. От 6 мм няма да има проблеми. Относно цената- зависи къде се поръчва.

MeTogu

Аз имам и 200 литрови аквариуми без разпънки от 6 мм и ги позлвам повече от 5 години.Никакви проблеми.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

vasso

То по принцип може теоретично и от 5 мм да е 200 литровият. Имаше преди един съфорумец, който си беше направил такъв аквариум. Проблемът е, че при лек удар или неравност може да стане издън. :-D

kdravia

Не че трябва да се презастраховаме,но малко повече сигурност никога не е излишна,пък и аквариум не се прави всеки ден,че да пестим за сметка на сигурността.А и колко ще се спести като се направи от 5мм. вместо от 6мм.?
Докато има шарани,ще има и рибари!

MeTogu

Само да ви кажа че съм удрял пълен аквариум 200 литра от 6 мм с празен същия размер и празния се счупи но пълния не.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

56641

Публикации: 0
Прегледи: 1596

20240

Публикации: 3
Прегледи: 2688

50136

Започната от kaloqn_0998


Публикации: 8
Прегледи: 2739

9364

Публикации: 17
Прегледи: 11394

39820

Започната от petar99


Публикации: 14
Прегледи: 5051