• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dring

искам да попитам дали вътрешен филтър на AQUEL FAN FILTER FAN mikro plus с дебит 250 л.ч става за 50 литров аквариум 

Ares97

Здравейте,

Искам да попитам какво оборудване ми трябва за 50 литров аквариум с дължина 50 см височина 40 см и ширина 25 см, защото съм нов и нямам представа от нищо.

Bolta

Цитат на: Ares97 - 28.12.2012 00:12
Здравейте,

Искам да попитам какво оборудване ми трябва за 50 литров аквариум с дължина 50 см височина 40 см и ширина 25 см, защото съм нов и нямам представа от нищо.
Добре де, нали пита вече!?
Не те ли задоволиха отговорите в тази тема?

Ares97

Нещо не ми стана ясно за филтъра и помпата една и съща дейност ли вършат или, а на другата тема не исках да ти задавам повече въпроси, че станах нахален

Bolta

При всички положения вътрешен филтър е по-добър вариант от аераторна помпичка. Влез в някой онлайн магазин (напр. банерите горе) и разгледай марките и моделите. Гледай капацитета да му е около 300-350л/ч.
И споко... ти не ги задаваш само на мен въпросите си, както и мен никой не ме задължава да отговарям. Все пак, ако се поровиш малко във форума, ще намериш много полезна информация, дори и на предстоящите ти въпроси. Иска се и малко четене понякога. ;-)
Ето една статийка за филтрацията в аквариума, като за начало.

Ares97

Благодаря ти много  :-) Принципно чета доста, но в  момента имам проблеми с компютъра и съм на телефона

Ares97


Bolta

Тъкмо този модел съм намислил и аз да взимам за 50л. аквариумче, само че без риби, а само със скариди и охлюви. Иначе в момента временно съм с този, но мисля че е слабичък за тези литри. Принципно използвам същия (Hailea BT 200) в аквариумчета от 15-20 литра и там се справя добре.
Мисълта ми е, че и аз очаквам да чуя отзиви от колегите за посочения от теб модел на Aqua EL . :-)

Gothica

Здравейте. Може ли да ми помогнете да изчисля в съответствие със сегашните цени на тока в София колко ток ( и съответно пари ) ми харчи аквариума на месец? Светя със енергоспестяваща лампа 11W по 7 часа на ден, вътрешен филтър 5W, а нагревателят е 50W с термореле, но много рядко се включва ( работи максимум 1 час на ден ). Не плащам аз сметките, но живея с такъв чешит, че ако попитам ще ми се дръпне една дълга лекция за икономии и тн. Ще съм много благодарна ако някой ми обясни като на идиот колко пари се дават на месец.

ПП: Надявам се да съм уцелила темата.
Лошото поведение е като спуканата гума - не можеш да стигнеш много далеч, ако не я смениш.

tonino

Цитат на: Gothica - 29.12.2012 18:04
Здравейте. Може ли да ми помогнете да изчисля в съответствие със сегашните цени на тока в София колко ток ( и съответно пари ) ми харчи аквариума на месец? Светя със енергоспестяваща лампа 11W по 7 часа на ден, вътрешен филтър 5W, а нагревателят е 50W с термореле, но много рядко се включва ( работи максимум 1 час на ден ). Не плащам аз сметките, но живея с такъв чешит, че ако попитам ще ми се дръпне една дълга лекция за икономии и тн. Ще съм много благодарна ако някой ми обясни като на идиот колко пари се дават на месец.

ПП: Надявам се да съм уцелила темата.
Не повече от 5 лева на месец, дори нагревателя да работи 1/2 от денонощието и да сте само на дневна тарифа.

Gothica

Лошото поведение е като спуканата гума - не можеш да стигнеш много далеч, ако не я смениш.

iivs

Слагам питането си тук тъй като не искам да отарям нова тема взех си дозатор на течности ехейм и искам да питам може ли да се настрои да пуска повече от 1 милилтър на завъртане и още как точно се настройва това чудо,нека пише някой който го е ползвал

BlackFire

Здравейте взех си готов аквариум rs-680 75л и по някаква логика си взех въздушна помпа haelia с два изхода.

Проблема ми идва от това че аерацията прави една циркулация в средата на аквариума и пречи на филтъра да циркулира( застояват се боклуци в средата) когато спра въздуха за една нощ и аквата става кристално чиста.

Има ли смисъл от тая въздушна помпа (не гледам дискуси)какво да правя.
също мога да пусна въздух от пауър хеда.


MILMAN

здрасти колега ако филтъра ти има аерация няма смисъл от помпичката тя също филтрира но е минимално за твоя аквариум филтъра е достатъчен поздрави

Nikola 1

 :-) Сложи камъка на аератора на срещуположната на филтъра страна.

Similar topics (5)

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4218

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13693

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26988

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15397

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4772