• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raadkoo

Щом ползваш само вътрешен филтър е хубаво да е с по-финната гъба. Аз дори съм слагал памук във филтъра след ровене в аквариума.

determine

Цитат на: raadkoo - 25.07.2012 21:06
Щом ползваш само вътрешен филтър е хубаво да е с по-финната гъба. Аз дори съм слагал памук във филтъра след ровене в аквариума.
И аз така смятам, но все пак попитах. Изрязах един тънък пласт от чисто нова домакинска гъба и го сложих върху карбона. Така се надявам, че едрите отпадъци ще се задържат от карбона, а избистрянето на водата ще става от по-финият дунапрен върху него. Надявам се дунапренът от кухненска неизползвана гъба да не е противопоказен за аквариума

edeseu

Ще си взимам филтър sera fil 60 та искам да попитам дали активния въглен и siporax mini трябва да са в някаква торбичка или направо да се сложат...

Penta

Цитат на: edeseu - 02.08.2012 02:55
Ще си взимам филтър sera fil 60 та искам да попитам дали активния въглен и siporax mini трябва да са в някаква торбичка или направо да се сложат...
Те се продават така, в торбичка от фина мрежа.

bestlap

Колеги препоръчайте някакви препарати за подготвяне /дезинфекциране/  или не знам как да го нарека преди наливането и в аквариума ?И може ли да капвам периодично някакъв препарат във водата за да предотвратя бъдещо заболяване на рибките ? :whistle:
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

Methokill

Акватан си е класика! :) 1 супена лъжица сол на 50 литра в началото на аквариума,мен така са ми казвали и аз така съм го правил.Иначе акватан винаги при смяна на водата!И класиката в жанра - бледорозов разтвор на калиев перманганат на 2 седмици по една водна чаша (200мл).Това правя аз,но не съм много врял и кипял в Акваристиката!По-опитните да кажат  :popcorn:
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

bestlap

Цитат на: Methokill - 02.08.2012 23:13
Акватан си е класика! :) 1 супена лъжица сол на 50 литра в началото на аквариума,мен така са ми казвали и аз така съм го правил.Иначе акватан винаги при смяна на водата!И класиката в жанра - бледорозов разтвор на калиев перманганат на 2 седмици по една водна чаша (200мл).Това правя аз,но не съм много врял и кипял в Акваристиката!По-опитните да кажат  :popcorn:
Имам 2 въпроса относно солта

1-морска сол или обкиновена ?
2-да я разтворя във вода или просто да я сипя във аквариума ?И колко често да го правя 1 път седмично 2 седмици или ? по продължително и по често ?
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

Methokill

аз сложих само в началото като стартирах аквариума.след това не съм
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

bestlap

Цитат на: Methokill - 03.08.2012 00:13
аз сложих само в началото като стартирах аквариума.след това не съм
Да но морска сол или обикновена ? *dontknow*
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

Nikola 1

Цитат на: bestlap - 03.08.2012 09:15
Да но морска сол или обикновена ? *dontknow*
Има си препарати които се използават при стартиране на нов аквариум. Използвай на Даяна. Има за вода има и за бактерии. Във всеки магазин за акваристика ще ти се "зарадват". Принципно колкото по - малко химия в начàлото толкова по- малко. Чакане....., но ти си знаеш. За сол не съм чувал. Успех

zariio

Цитат на: bestlap - 02.08.2012 18:09
Колеги препоръчайте някакви препарати за подготвяне /дезинфекциране/  или не знам как да го нарека преди наливането и в аквариума ?И може ли да капвам периодично някакъв препарат във водата за да предотвратя бъдещо заболяване на рибките ? :whistle:

Просто оставяй водата да престои ден и готово.Никаква химия не слагай.
Нито пък сол.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ekaro

Колеги,

имам следния казус, за който не можах да намеря решение. Ако някой се е борил с това ще съм благодарен да ми помогне.

Казуса:

Искам да сложа в новия си капак 4 пури ( лампи ).
Как с минимум брой баласти ( един или два ) да мога да светвам всяка една от лампите.
Примерно в комбинация: само една, само две, само три или да светят всичките ( последния случай е ясен  :-) ).
До колкото разбрах за баластите е, че ако едната лампа изгори ( в моя случай все едно съм я изгасил ) изгасват всичките лапми вързани на този баласт.

Има ли начин ( марка баласт или някаква хитрост ) без да купувам басти за всяка лампа?

Мерси ви прадварително.


deni7

Цитат на: ekaro - 07.08.2012 11:18
Колеги,

имам следния казус, за който не можах да намеря решение. Ако някой се е борил с това ще съм благодарен да ми помогне.

Казуса:

Искам да сложа в новия си капак 4 пури ( лампи ).
Как с минимум брой баласти ( един или два ) да мога да светвам всяка една от лампите.
Примерно в комбинация: само една, само две, само три или да светят всичките ( последния случай е ясен  :-) ).
До колкото разбрах за баластите е, че ако едната лампа изгори ( в моя случай все едно съм я изгасил ) изгасват всичките лапми вързани на този баласт.

Има ли начин ( марка баласт или някаква хитрост ) без да купувам басти за всяка лампа?

Мерси ви прадварително.



Колега а какви пури ще използваш?
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

ekaro


deni7

Не съм срещал вариант за пускане на всяка пура поотделно само с една електроника. Купи си 4 електроники 1х18 и сложи ключе за пускане на всяка поотделно. Или другия вариант е да си купиш 2 електроники 2х18 и да пускаш лампите две по две. И трети вариант е 1 електроника 2х18 и две 1х18. Така ще ползваш 2 от пурите за основно осветление, а другите ще ги включваш когато се налага.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

Similar topics (5)

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8331

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3050

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4215

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13689