• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Георги

Не си извинен, защото не казваш какво ще има в този аквариум.
Сложи 10 големи американски цихлида вътре и ще ти трябват два атмана. Айде да задаваме въпроси като хората а?

boxy

 :-|  *DRINK* Благодаря за бързите отговори и аз смятам да взема него  *YAHOO*
Поздрави!
И.Стоянов
П.П Друг път пак ще питам в бързата тема .

alleyesonme

Препоръчайте ми филтър за 11 литра аквариум :) http://www.krueger-aquaristik.de/images/product_images/popup_images/aquael-pat-mini-filter_0.jpg нещо такова, само че да не се закрепя чак най-горе, защото гледам костенурка и не пълня аквариума до горе. Не ми пречи да сложа някакъв друг филтър, който е без гъба, обаче ще стане като пералня вътре  :-D


Nikiengi

Цитат на: alleyesonme - 20.12.2011 13:20
Препоръчайте ми филтър за 11 литра аквариум :) http://www.krueger-aquaristik.de/images/product_images/popup_images/aquael-pat-mini-filter_0.jpg нещо такова, само че да не се закрепя чак най-горе, защото гледам костенурка и не пълня аквариума до горе. Не ми пречи да сложа някакъв друг филтър, който е без гъба, обаче ще стане като пералня вътре  :-D

За този аквариум само филтърче гъба с въздух, иначе може да използваш HJ111B, но пак ще дойде силен.  :-)

alleyesonme

Така е, пак ще дойде много защото водата ще е наполовина :) Е, ще взема акваел микро-то или една гъба с въздух и така :) Мерси.

BlackHawk

Колеги, моля препоръчайте външен филтър и награветел за 450 литров аквариум (180х50х50). В аквариума ще се гледат 3-4 Balantiocheilos melanopterus (сребърна акула), 8-10 Puntius denisonii (барбус торпедо) и няколко звездни анциструса L183.
Кой ще бъде по-добрият вариант:
a) 1 силен външен филтър
b) 1 силен външен и 1 силен вътрешен филтър
c) 2 по-слаби външни филтъра
Ще ви бъда благодарен, ако може да препоръчате читави модели, които са на приемливи цени, нямат доказани дефекти (протичания най-вече) и могат да се набавят резервни части за тях.
Въпросът за награветел е същия, гледам че повечето 300 ватови награватели са до 300-350 литра, затова 2 ли трябва да сложа или 1 по-мощен ще бъде достатъчен?

erho

Филтър външен JBL CristalProfi 1500 нагревател Jager 300 W, а ако ще слагаш вътрешен този е хубав Boyu SP-103B.Подреди си филтърните пълнежи както трябва, а ако трябва си купи нови по- хубави с две думи тунинговай си филтрите. *THUMBS UP*

MeTogu

Нагревателя е Jager 300w то е ясно.А един Sun sun 303B ще ти върши работа според мен.И може да добавиш вътрешни ако не ти стигат.Чак от 2 външни няма да имаш нужда.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

BlackHawk

Благодаря за инфото :)
Очевидно Jager-ите са мердецесите на нагревателите, със сигурност ще взема такъв. Пък за филтрите ще комбинирам външен (до 250 лв, искаше ми се някакъв Eheim, но цените им са доста високи) + вътрешен филтър.
На сегашния аквариум съм поставил Tetratec EX 400 и засега се справя с положението, но четох, че много често протичали... иначе Tetratec EX 1200 ми се струва добър вариант.

paolo6481

Цитат на: BlackHawk - 26.12.2011 20:28
Благодаря за инфото :)
Очевидно Jager-ите са мердецесите на нагревателите, със сигурност ще взема такъв. Пък за филтрите ще комбинирам външен (до 250 лв, искаше ми се някакъв Eheim, но цените им са доста високи) + вътрешен филтър.
На сегашния аквариум съм поставил Tetratec EX 400 и засега се справя с положението, но четох, че много често протичали... иначе Tetratec EX 1200 ми се струва добър вариант.
Ако протичат то ще е от уплътнителя на главата.Ако има от кеде да се купуват резервни проблемът е нищожен.Лично аз обаче не съм любител на техниката на Тетра.Има толкова други по-евтини алтернативи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

erho

Ако търсиш ефтин вариант за външен филтър виж тези ОТТО PF 450G или АTMAN 3338 или SUN SUN HW 303 A или SUN SUN HW 304 A или JEBAO 918 напълваш ги с хубави качествени пълнежи и ти си човека. *THUMBS UP*

k0tkata

Здравейте,
нова съм в отглеждането на рибки и във форума. Ето го моя аквариум. Четох за моя проблем,но имам още един въпрос. Аквариума ми е от 2 седмици и водата му се замъти много. Прочетох че трябва да му се спре светлината и да сложа УВ и ще се оправи. Не ми се смейте, но за УВ стелиризатор ли говорите?

Bolta

На първо време е добре да се въздържиш от прибавяне на още риби (казвам го като превантивна мярка).
Азотния цикъл в аквариума ти не е заработил на 100%, от там идва и помътняването на водата. Можеш да добавиш Нитривек на Сера или да правиш по-чести смени на вода, докато се стабилизира напълно.

BlackHawk

Цитат на: paolo6481 - 26.12.2011 20:35
Лично аз обаче не съм любител на техниката на Тетра.Има толкова други по-евтини алтернативи.
То и аз не робувам на дадена марка и в никакъв случай не съм се венчал за идеята да взема Тетра филтър, но ми се струват сравнително читави - най-вече заради това, че се правят в Германия.
Предложенията на erho ще ги обмисля много внимателно - този Atman 3338 не е ли много стар модел (от 2002 година), има ли резервни части (уплътнения, ротори и тн) за него? SUN SUN ми звучи доста китайско... не знам дали бих поверил 450 литра вода баш на него... как се представят, надеждни ли са?

Similar topics (5)

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5749

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8335

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3055

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4220