• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Анкета HAGEN FLUVAL 404 vs SERAFIL1100

Започната от Ribofil, 09.02.2005 18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ribofil

....в събота ще пазарувам....и доколкото се запознах с материалите във форума предимствата и недостатъците на тези модели/HAGEN FLUVAL 404 и SERAFIL1100/ не са малко, но все пак ще помоля всеки който прочете тази тема да отговори поне с едно ДА за един от тези два филтъра.....предварително благодаря

discus

бих взел флувала,серата не ми вдъхва доверие ама въобще.

N.Nobs

Ако ще сравнваш Хаген и Сера,сравнявай 404 със 1300,или 304 и 1100.Иначе двата не са нито в една ценова категория,нито са еднакви по показатели. :wink:

А иначе аз бих взел Сера,за Хаген чухме доста лоши отзиви.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Ribofil

N.NOBS съгласен съмс теб обаче Флювал 304 събира по-скоро отрицателни мнения и него отхвърлих изобщо 404 е по-мощен но пък нали това не е проблем, докато моделите на Сера май се отличават само по дебита и големината на кофата??и за 220л няма смисъл да си взимам 1300??

N.Nobs

Цитат на: "Ribofil"N.NOBS съгласен съмс теб обаче Флювал 304 събира по-скоро отрицателни мнения и него отхвърлих изобщо 404 е по-мощен но пък нали това не е проблем, докато моделите на Сера май се отличават само по дебита и големината на кофата??и за 220л няма смисъл да си взимам 1300??

В такъв случай определено ти препоръчвам Сера заради разликата в цената. :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Boby_

Аз си взех Флувал 404 и досега съм много доволен. Първите партиди от 4-тата серия на Флувал отначало са имали някакъв конструктивен недостатък, поради който лесно са протичали, но в последствие той е отстранен и в момента не създават подобни проблеми.
Единственият ми коментар засега е, че е малко по-шумен от очакваното. Но понеже спя в същата стая, мога да те уверя, че не е кой знае колко шумен.
Предимство на флувала пред серата е по-голямата му кофа. Недостатък - че част от обема на кофата при флувала щеш-не щеш е заета от гъба за механична филтрация (около 1.5 л.). Това не е реален недостатък, защото така или иначе съвсем без механична филтрация не може, но не е зле да се знае. Друго предимство на флувала е AquaStop системата, която е изкопирана почти 1:1 от ехайм про 2 серията. При сера двата маркуча си имат отделни спирателни кранове.
Някой може да каже, че недостатък на флувала е трудното стартиране, но аз установих, че ако се следва точно указанието от книжката, няма такова нещо. В упътването пише черно на бяло, че при стартиране в кофата не трябва да има вода. Ако е пълна (както бях свикнал да пускам стария си проджект), пускане няма.  :lol: Но при празна кофа всичко си е ОК.
И накрая един недостатък на флувала, който е присъщ и на серата (почти със сигурност). Ако филтърният материал се замърси твърде много, има възможност водата да мине по алтернативен маршрут, т. е. да не се филтрира напълно. Това е защитна функция, вградена от производителя, за да не се товари моторчето, когато филтърът е задръстен, но създава главоболия, защото дебитът реално не намалява и е по-трудно да се прецени кога е дошло време за "пролетно чистене".
Хубавото е, че дебитът на флувала отговаря на гарантирания от фирмата (мерих го) - от хаген казват, че при пълен с филтърен материал филтър той е 850 л/час за модела 404. Аз ги измерих 800, след като натъпках филтъра колкото можах. :lol:
Ами май засега това са ми впечатленията. Във всеки случай ако имах възможност, щях да си взема ехайм. Както вече бях казвал, и Сера Фил, и Хаген Флувал са компромиси от ниската ценова категория. Но предполагам, че като за цената си и двата филтъра ще вършат работа.  :wink:

Radi

Аз бих се спрял на Sera.

stanko

имам 404 доволен сам  няма особенни недостатаци

77

Цитат на: "stanko"имам 404 доволен сам  няма особенни недостатаци
станко колко струва там :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

cihlidi_fan

Аз бих се спрял също на сера защото за мен сера си е много добра марка както SERAFIL1100 един мой приятел има и казва че работило много добре и че за сега нямам оплаквания(ползва го от 1,5г.) :wink:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Similar topics (5)

47330

Публикации: 5
Прегледи: 3421

25566

Започната от ivaniliev


Публикации: 3
Прегледи: 2626

57852

Започната от idaet1990


Публикации: 17
Прегледи: 4477

37436

Публикации: 2
Прегледи: 2313

10810

Започната от mimo73


Публикации: 3
Прегледи: 3411