• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 19:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум за малки бебета гупи

Започната от ivo_p, 26.11.2012 14:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivo_p

Здравейte. Преди няколко дена ми се родиха малки бебета гупи, за сега са само две. Махнах голяма гупа от родилката и сега малките са в родилката и от там ги храня. Иска ми се да ги махна и да ги сложа в друг аквариум докато пораснат, а и мисля сложа следващата гупа в родилката и тя да роди.
Ще може ли нещо да посъветвате, какво да направя. Мисля да сложа малките гупи в един 10 литров аквариум, като си взема и нагревател и през 1-2 дена ще сменям част от водата като ще я вземем от големия аквариум.

deni7

Ако в стаята е над 18 градуса, няма да ти е нужен нагревател. Вземи си по-добре един аератор с камъче да можеш да движиш водата. Обирай боклуците от дъното всеки ден и допълвай с престояла вода.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

HEPOH

ЦитатАко в стаята е над 18 градуса, няма да ти е нужен нагревател. Вземи си по-добре един аератор с камъче да можеш да движиш водата. Обирай боклуците от дъното всеки ден и допълвай с престояла вода.
Малко ти е подвеждаш съвета. При 18 в стаята, в аквариума е 15. Аз не съм гледал в такива условия. А ти?
Колега купи си 1 нагревател, има китайски по 5-6 лв и не са лоши
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

deni7

Аз гледам малките без нагревател. Оставял съм ги за повече от седмица в неотопляема стая където е около 18 градуса и е нямало проблеми. В аквариума с малките през зимата температурата е била винаги около 18 градуса  и не съм имал загуби, повече от нормалното.
Така почнах предишния път-----------Ако в стаята е над 18 градуса,...
За мен по важно в случая е да има аератор да движи водата и редовна смяна на водата. Ако прецени колегата, че ще е ниска температурата може да си вземе и нагревател.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

Caxapa

На 18° да предположим, че ще оцелеят но им се забавя растежа и нормалното развитие от което в последствие се явяват вторични въпроси от рода на "защо не ми растът нормално рибките, защо още не са се оцветили а са на 3 месеца ...и все от този род.
За развитието на една живородка са необходими  параметрите  на водата в естествените биотопи в които живее и  се развъжда. 

Similar topics (5)

5144

Публикации: 17
Прегледи: 10822

39632

Публикации: 9
Прегледи: 5091

13406

Публикации: 3
Прегледи: 2327

28992

Публикации: 14
Прегледи: 11396

56521

Публикации: 8
Прегледи: 3840