• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Захранване от компютър за диодни ленти?

Започната от bustama, 03.06.2013 12:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Моля да ме извините ако темата не е за раздела.

Сдобих се със захранване за компютър - от старата машина,  което мисля да ползвам за диодните си ленти RGB 5050 6W 12V.
Въпроса ми е как да го включа, тоест, кой с кой кабел да дам на късо - не знам точно ли се изразявам. :-D
Зам, че за проверка на захранването се вързват зеления и черния кабели от голямата букса за да завърти вентилатора, но това че върти вентилатора означава ли, че и по всички други буксички  :-D има ток и какъв е той и къде е правилно да вържа лентите - към кои кабели?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2Fmd0cnd.jpg&hash=84fde8a5180b3e77c148070b7de14ff47ca9130e

elsenior

Може да вържеш едно ключе на черния и зеления кабел на широката буксата, която се връзва към дъното. За 12 V връзваш жълт и черен.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

bustama

Добра идея! *DRINK*

Няма значение на кой черен, нЪли. :-D


elsenior

Не. Ако искаш може да си докараш и 24V от жълт и син кабел +12 и -12.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

bustama

Не завъртя вентилатора. :-[

Вързах зеления със всички черни и не иска.

elsenior

Взимаш голямата букса дето се включва към дъното(не тези дето отиват към харда, цд и т.н.), от едната страна има езиче, ако я гледаш към теб и езичето ти се пада от дясната страна точно над езичето е зеления кабел, а над него е черния.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

bustama

Точно с кабелите от тази букса работя. Сега пробвам с другите цветове. Последно захранването си работеше. :-[

kapacitet

Захранването от какъв компютър е извадено. Има и "нестандартно" подреждане на пиновете. Щракни една снимка на буксата ако можеш  :-)