• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за шкаф

Започната от herz, 09.12.2012 13:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

herz

Здравейте колеги имам няколко въпроса относно шкаф
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2Fm9vnft.jpg&hash=6742bf27faba1d3413e9b3cdc8738e1264d129c1
Това е шкафа с размерите.
По средата ще има още една подпора както и гръб и отпред вратички това е най-грубо конструкцията му.
Та искам да ми дадете акъл от колко дебело ПДЧ да го направя 18мм става ли, плотът трябва ли да е двоен и каква сглобка за използвам за отделните част?
Шкафа трябва да издържи 100 литрова аква със камъни и грунд.
Ще съм благодарен на всяко ваше мнение
И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!

FHM

18мм Мисля е напълно достатъчно за 100 литра аквариум . Аз лично предпочитам да има и скелет под облицовката от плоскости. Примерно аз за моя 300 литра използвах греди 10х10 см в твоя случи 5х5 см биха бил идеални и няма да имаш притеснения че няма да издържи , но и без скелет в твоя случй мисля няма да има проблеми .

Antuni

Правя шкафове за аквариуми от по 700-800лтр само от ПДЧ и гарантирам че няма да има проблем. Всичко зависи от начина на изработка.
0899808552

herz

Благодаря много какво имате впредвид под скелет дървена рамка ли?
Каква сглобка да използвам за да е по здраво със външни крепежни планки(ъглови) или директно да дупча птд-то? Ако 18мм ПДЧ не е достатъчно може и 25мм или пък само плота да е 25мм
И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!

Giorgio_Armano

Не ти трябва скелет са 100 литров аквариум.
Смело сковавай шкафа и пълни без никакви угризения.
После пусни некоя снимка в завършен вид.
Поздрави
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

130 литровия ми стои на обикновен купешки шкаф. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kamos

ПДЧ 18 мм
Вписан гръб също от ПДЧ.
При мен с подобна конструкция издържа 200 литров аквариум, но средните подпори с 2 броя, с малко място между тях. Така и вратичките са по тесни. Ако аквариума е дълъг 80 см пусни шкафа малко по дълъг. Височината от 80 см ми се струва малко множко.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Daering

И аз мисля, че 80см. височина е малко непрактично и в известна степен неестетично, но не знам, в случая колегата може да има нещо конкретно предвид спрямо останалата част от интериора.
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."


Сюзън Смърт

herz

Ами нямам нищо впредвид за височината просто някъде бях чел че трябва да е 90 см. А за гърба мисля да не е вписан според мен ще издържи повече, вие какво мислите?
И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!

Caxapa

Височината  трябва да е токова, че като бръкнеü в аквариума да  стигаü с ръка дъното. Важно е да можеü да обслужваü аквариума без проблем.

andreydemon

Цитат на: herz - 10.12.2012 10:14
Ами нямам нищо впредвид за височината просто някъде бях чел че трябва да е 90 см. А за гърба мисля да не е вписан според мен ще издържи повече, вие какво мислите?

Тук си в грешка,ако е вписан ще понесе доста по-голям товар.Успех
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

kamos

Предвиди и място за канистър отдолу.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

herz

Благодаря ви много, значи правя го вписан и по нисък от 80 см. Да сложа ли двоен плот или поне малко по-дебел примерно 25 мм а не 18мм.
А къде според вас е най-добре да си поръчам плоскостите от Стара Загора съм
И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!

Antuni

Цитат на: herz - 10.12.2012 13:51
Благодаря ви много, значи правя го вписан и по нисък от 80 см. Да сложа ли двоен плот или поне малко по-дебел примерно 25 мм а не 18мм.
А къде според вас е най-добре да си поръчам плоскостите от Стара Загора съм



Според мене 25мм дебел плот е малко. Трябва да е поне 40мм за кухни....... :-D :-D

Изхождам от това че не си правил шкафове да речем до сега. Но поне малко трябва да се помисли и всичко става лесно. На готово смеленото обаче е по лесно като че ли.

Кои са тези елементи които носят основната тежест от шкафчето?
Като си отговориш на този въпрос и може би ще разбереш че и 2 метра да ти е дебел плота няма никакво значение. И единственото което е важно в случая е тези носещи елементи да ги контрираш за да не се клатят наляво или надясно (което става с крепежи разбира се). Но това е може би по важно за нещо по голямо което ще носи големи товари. В твоя случай ти трябват 4 елемента и две врати а отзаде ти резват малко фазер които хващаш със винтове на всичките страни и го държи тоа аквариум че и няма мърдане. Хората по над 500кг товар шкафовете им стоят само на фазер отзаде и не мърдат че и по време на земетресения а тука дори не се доближаваш до подобни килограми.
0899808552

herz

Благодаря за изчерпателния отговор Antuni.
Та само едно не разбрах вписан гръб или фазер???  *CRAZY* *CRAZY* *CRAZY* *CRAZY*
И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!

Similar topics (5)

32188

Публикации: 1
Прегледи: 3302

9105

Публикации: 5
Прегледи: 3510

21286

Започната от Vannkata


Публикации: 9
Прегледи: 4833

49170

Публикации: 2
Прегледи: 2309

17338

Публикации: 15
Прегледи: 7513